Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 2 hónapos kislányom nyála...

2 hónapos kislányom nyála kb.2 napja állandóan folyik. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Az ismerősöm szerint a foga jön, de szerintem az korai lenne még, ugye? Egyébként csak szopik, és nem keverem a bukással... :)

2013. jan. 7. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam hogy a picik nem tudják még lenyelni a nyálukat.Én gyerekem is 2 hónaposan kezdte el a nyáladzást.
2013. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még nem fogzik. Sokan azt hiszik ilyenkor, pedig csak a nyálmirigyei indultak be teljes gőzzel :)
2013. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az enyém 2,5 hónapos és nekem mondhatha bárki hogy nem fogzik, de egy hete néztem az alsó ínyét és picit ki volt fehéredve, ma ismét néztem és már látszanak az ínyben a fogak, ki lehet venni a szabályos kis fehér kockákat. És persze itt is megy már a nyáladzás. Szóval szerintem akárki akármit mond, ez bizony már a fogzásnak egy előjele. Persze attól még nem holnap fog kijönni a foga, hanem csak hónapok múlva.
2013. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gabszem ***** válasza:
Kb. ekkor kezdődik a nyáladzós időszak, ez valóban a fogzás miatt van, de lehet hogy csak fél év múlva jön ki a foga. Nálunk is 2 hónaposan kezdett fogzani, 4 hónaposan már volt 2 foga.
2013. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Javítsatok ki, ha tévedek, de a fogzás nem akkor kezdődik, amikor a fog elkezdi áttörni az ínyt? Mert ha nem, akkor az én babám már 2 hetesen fogzott, mert világosabb volt az ínye ott, ahol a kis fogacskái lapultak az ínyében.
2013. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát most komolyan megleptetek... Alig várom, hogy felébredjen, és megnézzem az ínyét... :))

ilyenkor mit kellene érezzek? Hogy meg van duzzadva? Vagy?

2013. jan. 7. 22:13
 7/8 anonim ***** válasza:
2013. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A fogzás nagyjából 5 hónapos kortól (van, akinél előbb, van akinél korábban kezdődik) folyamatosan tart. A fogzás kellemetlen tünetei általában a fog áttöréséig tartanak. Amikor már áttört a fog hegye, utána már csak növöget a fog, ez már nem fájdalmas."


Na most komolyan, ezt az ökörséget honnan veszik? Megkérdezte valaki a fogzó gyermeket, hogy fáj-e neki miután már áttört? Csak abba gondoljatok bele hogy amikor nektek kinőtt a bölcsességfogatok és áttört, és egy pici már kint volt, akkor már nem fájt? Hát nekem igen. Logikus is hogy az áttörés után még tágul az a seb amelyiken kibújt, hát hogyne fájna?


a cikk többi részével nagyjából azért egyetértek..

2013. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!