Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Aki tapasztalt a fogzás alatt...

Aki tapasztalt a fogzás alatt hígabb székletet válaszolna? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy az okozta-e ma, mert általában nagyon kemény a széklete. Ez viszont hígabb volt és elég szép adag, de azért mégsem hasmenéses állagú :). A fő kérdés viszont az lenne, hogy ha ezt fogzás okozta, akkor az mit jelent, hamarosan (napokon belül) kinn lesz a fog, vagy még így is húzhatjuk hetekig??? A két alsó kinn van, annál nem tapasztaltam ilyet, csak annyit, hogy egyik este nagyon piros volt az arca, másnap este vettük észre, hogy kinn a sarka. A felsőkkel már december óta küzdünk, nagyon meg van duzzadva az ínye, éjjel is kb 20-szor kel, de már szintén december vége óta. chamomilla 15 ch, viburcol kúp, dologél, dentinox, nagyon fájdalmas sírás esetén nurofen sem segített. Írt fel az orvos cataflam cseppet, kipróbáltuk, mikor már nagyon fájdalmas sírt éjjel és nem aludt vissza, de csak néhány 2-3 órára segített max. Tapasztalatok? Mennyi lehet még vissza?

2013. febr. 27. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak anno olyan durva volt a hasmenése, hogy 4 napig tartott és már első nap az első adag kaki ki is csípte a popóját, pedig ahogy kinyomta vittem is kicserélni a pelust és már szét volt marha a feneke. Borzasztó volt. Úgyhogy ő még amiatt is üvöltött éjszaka, csak ült az ágyában és sírt, majd megszakadt a szívem, de neki 3 foga jött egyszerre és kb 1 hét volt, míg kibújt mind. Utána mindig a székletén vettem észre, hogy na megint jönni fog valahol fogacska, mert hígat és nagyon bűzöset kakilt. Kentem ezerrel a popóját sudocrémmel, canestennel, az ínyére én csak dentinoxot kentem, de szerintem az annyit ér mint halottnak a csók. Őt az nyugtatta meg, hogy odafeküdtem mellé a földre és ott aludtam vele. Mikor a hátsó rágófogak jöttek akkor 2 hétig igényelte, hogy vele legyek.

De ahogy kibújnak a fogak minden újra olyan lesz mint előtte, ő is alszik azóta ugyanúgy. 20 hónapos és kinn van minden foga. Kitartás, nincs sok hátra!!

2013. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nagy okosságot nem tudok mondani, de szerintem a hasmenés és a keserves sírás már az áttörésnél van, napokon belül kint lehet.

Nálunk eddig minden fog máshogy jött. Az első kettőnél belázasodott, a harmadikat észre se vettük, utána egyszerre jött három, akkor volt 3 napig hígabb széklete, most a hetediknél napokig sikítva sírt, és éjszaka is felsírt.

2013. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lányomat is megviseli a fogzás, hetekig, hónapokig szened, vagyis mióta kijött az első (9 hónapos volt), azóta (most 19 hónapos) alig volt szünet. :(

Az első foga előtt volt hasmenése, vagyis inkább hígabb és sok széklete (napi 5-6-7 is akár) és 2 hétig tartott.

Dokihoz is elvittem, aki azt mondta, ez nem lehet a fogától, vírus vagy allergia, de kijött a foga és elvágták. Szóval attól volt! A többi fognál ilyen nem volt, de nátha, láz, álmatlan éjszakák szép számmal sajnos. Ami most jön neki (rágófog), már másfél hónapja duzzadt, egy csücske áttört már 2 hete, de a többi része még nem. :( Nagyon nehezen törnek át sajnos. És még 8 hátra van. :( Kitartás, szerintem már csak napok kérdése Nálatok.

2013. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából nem tudom, hogy ez a széklet azért volt e vagy most épp így sikerült. A sikítós fájdalmas sírás is már több, mint egy hónapja van. 3 hete nézte orvos, ő is azt mondta talán most már napokon belül kinn lesz, hát még mindig semmi. De már minden ki vagyunk purcanva az állandó éjszakázástól. Soha nem volt jó alvó, de azt hittem annál rosszabb nem lehet. Még csak 7 hónapos, úgyhogy még jó pár fog hátra van :(
2013. febr. 27. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak a tapasztalatomat tudom leírni: Fiam 20 hónapos, még mndig híg a széklete amikor fogzik, jellegzetes savanykás szaga van olyankor, össze sem tudom téveszteni. Viszont ha elkezd hígabbat kakálni az nem azt jelenti, hogy napokon belül itt a fog, hanem van, hogy 1 hónapig is kínlódik. Ilyenkor ajánlatos fokozottan figyelni a fenekükre, lemosni minden kaka után VIZZEL SZAPPANNAL, krémezni alaposan.
2013. febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!