Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzásra fájdalomcsillapító?...

Fogzásra fájdalomcsillapító? Ez komoly?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy kérdést, amiben szerepelt az is, hogy fájdalomcsillapítót kap a baba a fogzásra. Ez csak szerintem agyrém? Vagy általánosan elfogadott? Ti hogy csináltátok?

2013. jún. 14. 18:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez csak szerinted agyrém. Ha neked fáj a fogad te sem veszel be gyógyszert? Természetesen mikor a gyerekem sikított a fájdalomtól vagy csak elkeseredetten sírt, akkor adtam neki Nurofent vagy Panadolt. Vagy szerinted az nem baj, ha szenved a gyerek?
2013. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Orvos által tanácsolt dolog.

És így van, ahogy az első válaszoló írja. Ha neked fáj, akkor te is teszel ellene nem?

Teljesen elfogadott dolog és bizony sokat szokott segíteni.

2013. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az en lanyom a 10-12.foga utan rendszeresen kapott fogzaskor nurofent, mert se ejjele se napja nem volt.

Eges nap sirt, uvoltott es nyulkalt a szajahoz/szajaba.

2013. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha látom a gyereken, hogy fáj neki, bizony, kap fájdalomcsillapítót. Először homeosat, aztán ha az nem használ, akkor erősebbet. Nem hagyom szenvedni, ha nem muszáj. Ha fáj a fejem, én is veszek be gyógyszert.

Vagy a kérdésed arra vonatkozik, hogy valaki általánosan a fogzás alatt fájdalomcsillapítóval tömi a gyereket, ha kell, ha nem?

2013. jún. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha fájdalmai vannak egy babának, segíteni kell rajta mert ő nem tud saját magán. Éjszaka amikor nem bír aludni a fájdalomtól, adok neki Nurofent. Homeós bogyót is próbáltam, finom, de nem segített, és a Dentinox/Dologél/borostyánlánc sem.
2013. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nemrég nőtt ki a bölcsességfogam, és még élénken emlékszem, mennyire borzalmas volt. A babának sem lehet jobb. Először Dentinox-szal fogok próbálkozni, az egy zselé, amit az ínyre kell kenni, direkt babáknak, de nekem is azt adták, és tényleg jó volt. Ha nem segít, fogok adni fájdalomcsillapítót, a megengedett mennyiségben.
2013. jún. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van.

1. és 2. abszolút tünetmentesen fogzott. Nem kellett nekik semmi, csak jöttek a fogak.

Viszont a 3. gyerekem úgy tud ordítani és szenvedni. ÉPp most tiszta hólyag és vörös az ínye (fent jön 4 foga), nagyon durván néz ki. Tegnap éjjel este 8 tól úgy 2-ig cirka 30-szor ordított fel álmában. Ezután igen, igen, igen, adtam neki nurofent, és láss csodát, reggel 6-ig aludt.... életemben először adtam fogzásra nurofent, de azt hiszem, ez most tényleg muszáj volt.

2013. jún. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Tényleg csak neked agyrém. igaz az én fiam tünetmentesen fogzott, de szomszédomé nem, adott is neki Nurofent, mivel az nemcsak láz, de fájdalomcsillapító is. A Panadol szintén, a dobozra rá is van írva, hogy fogzási fájdalom esetén javasolt. Ha a gyerekemnek fájt volna az áttörés, én is adtam volna neki, nem hagytam volna szenvedni szegényt.
2013. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez csak szerinted agyrém, és bizony általánosan elfogadott. :-)

Én is adok Panadolt a 10 hónapos kksfiamnak, ha üvölt a fájdalomtól, nem hagyom szenvedni. Nem rosszból, de van gyereked? :-)

Ha van őt biztos nem viseli meg annyira a fogzás?!

2013. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha szerinted agyrém, akkor szerencséd van, hogy még nem láttál fogzási fájdalomtól fetrengő kétségbeesetten ordító kisbabát, akinél bármit teszel, úgy sír mint akit ölnek, csorognak a könnyei, a legmélyebb álmából is sikítva ébred. Szerintem nincs nemcsak anya, de ember sem aki így hagyja szenvedni.

Nálunk az első 2 fog kibújása még kibírható volt, a harmadik viszont rettenetesen meggyötörte. Én a második ilyen tűrhetetlen napon már adtam be neki egy db Germicid-C-kúpot és fél óra múlva már jókedvűen játszott. Nem kellett megismételni, másnapra áttört a fog.

2013. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!