Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Aggódom! Normális fogzáskor...

Aggódom! Normális fogzáskor ilyen nagyfokú étvágytalanság?

Figyelt kérdés

Kisbabám 6 és fél hónapos. 1 hónapja bújt ki az alsó két fogacskája. Most felül van neki nagyon megduzzadva az ínye. Néhány napja rettenetesen étvágytalan. Örülök, ha napi 450-550 ml közötti mennyiséget megeszik tápszerből. Kanalas ételt l sem akar fogadni, bármivel is próbálkozom. Pedig korábban szépen ette a főzeléket, gyümölcsöt, tápszert. De most alig tudom 5 óránként rátukmálni a tápszert.

Az alsó fogak kibújása előtt is volt kemény 3 hetünk, amikor nagyon megszenvedtünk az evéssel. De azért nem ennyire. Tudom, a meleg is közrejátszik az étvágytalanságban.

Egyébként jókedvű, játszik, nagyon aktív egész nap, próbál kúszni. Nem tűnik betegnek. Pisis, kakis pelus van, vizet iszik szépen, de ez a nem evés... Néha kikészítő. Tegnap pl. úgy aludt el este, hogy egész nap csak 450 ml tápszert evett, és egyszerűen nem akart vacsorázni, pedig 5 órával előtte evett.


2013. jún. 17. 11:51
 1/9 A kérdező kommentje:

*kanalas ételt el sem akar fogadni


elírtam, bocsánat

2013. jún. 17. 11:52
 2/9 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy inni igyon. Majd az étvágy is visszatér, ne aggódj, nem lesz emiatt semmi baja.
2013. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sógornőméknek pont egy idős kisfiúk a te babáddal. Ugyan ebben a cipőben járnak. Ha nem erőlteti az ételt egy falatot nem enne meg. Épp csak a legszükségesebbet eszi meg. De igaz ami igaz rengeteg folyadékot iszik. Főleg ebbe a melegbe muszáj is.

Vhol olvastam h totál normális h nem esznek és még vedd hozzá most ezt az iszonyú meleget is. Tényleg csak arra figyelj oda h inni igyon eleget.

2013. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Erőltetni nem szabad az evést, mert így lesz később rossz evő!
2013. jún. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. Csak hát olyan borzasztó látni, hogy alig eszik valamit, azt a keveset is tukmálni kell, különben tényleg nem enne szinte semmit. Próbáltam azt is, hogy kivárom, hátha igazán megéhezik, de amikor már 6 órája nem evett, és így is vígan elvolt, nagy küzdelem árán megetettem tápszerrel.

Pedig nagyon jó lenne, ha megjönne az étvágya, mert a súlya sem áll valami fényesen. 6500 gramm (3 kilóval született). Nem rossz ez, tudom, nem kell, hogy guruljon, csak most azzal, hogy nem eszik, stagnál a súlya. Az alsó két fogával még kicsit fogyott is, pedig akkor valamennyivel azért többet evett. Jaj, csak lennénk már túl ezen a fogzáson, de még hol van a vége...

2013. jún. 17. 12:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha nem erőltetem, akkor egész kétszer enne egy kevés tápszert. Szóval muszáj kicsit erőltetni, persze, nem durván.
2013. jún. 17. 12:22
 7/9 anonim ***** válasza:
6 hós korára kell megduplázni a súlyát szóval ez megtörtént. Amíg meg nem kezd el fogyni nincsen semmi baj. Ez ezzel jár. És ne aggódj tényleg aminnyit tudsz etess meg vele de ne erőszakold. Csak próbálgasd hátha. Folyadékot igyon eleget. És tényleg a meleg is sokat rátesz hidd el. Jobban estére próbáld etetni akkor inkább.
2013. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
*egész nap kétszer enne
2013. jún. 17. 12:22
 9/9 Anita_87 válasza:

Sziasztok!

Hasonló gondom van nekem is.7,5 hónapos a kisfiam és egy hete alig eszik.Van hogy csak napi 500-600ml-t. Ha meglátja az etetőszéket ordít.Kanalat nem veszi be. Idáig énekkel, ugrálással, mindenféle elterelő hadművelettel evett de már sehogy sem. Tápszert is csak sötétben alvás előtt hajlandó enni. 8400g-ról fogyott 8200g-ra. Azt mondják ne erőltessem, de zavar hogy nem eszik semmit. Főzök neki, vettem üveges ételt is (bár ellene vagyok), tejpépet, amit idáig imádott, de semmi...

Alul van 2 foga most jön a felső 2 de nem akar áttörni. Idáig 1,5 hónapos korától átaludta az éjszakákat, most meg 3-4x felzokog és csak úgy alszik el ha visszaringatom.

Próbáltam a kezébe adni répát, barackot, babakekszet, de inkább csak maszatol.

Szóval átérzem a helyzetet, van hogy 5-6 óránként eszik 130-140 ml-t. Sokszor az idegbaj kerülget....

Remélem hamar kijön a foga és visszaáll minden a régi kerékvágásba...

2013. júl. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!