Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mikortól kell egy baba fogát...

Mikortól kell egy baba fogát mosni és hogyan? Az első fogtól kezdve? Még nem is tud köpni.

Figyelt kérdés

2013. szept. 24. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"A fogmosást az első tejfogak megjelenésekor már el kell kezdeni. Úgy a legkényelmesebb elvégezni, ha ölbe vesszük a kicsit, és ő a mellkasunkra hajtja a fejét, vagy mögé állunk, és hátrafele billentjük a fejét. Kezdetben ujjunkra csavart gézlappal vagy ujjunkra húzható bébifogkefével törölgessük meg a gyerek fogait. Később lehet neki venni kifejezett babafogkefét – az egész fogkefe gumiszerű anyagból van, pici gumitüskékkel – amelyet a gyerek rágcsál, ami közben bő nyál képződik és ez tisztít.


Kb. 18 hónapos kortól mossunk fogkrémmel fogat. Kifejezetten gyerekfogkrémet használjunk, mivel alacsony a fluortartalmuk, nem baj, ha a gyerekek le is nyelnek belőle. 2 éves korig naponta egyszer használjunk fogkrémet, és filmszerű mennyiséget vigyünk fel belőle a fogkefére. 2 és 6 éves kor között már használhatunk naponta kétszer borsónyi mennyiségű fogkrémet."


Forrás:

[link]

2013. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Rossmannban van 3 darabos készlet, egy fogkefe van benne (rendes, egy gumis fogkefe meg egy dorongszerű valami.

[link]

ilyen is van de ebben nincs fogkefe.

Nekem az a felső 3 darabos van, fogkrém nélkül csak úgy simán esetleg picit megvizezem a fogkefét, azzal sikálom a fogát ha akarja... általában fürdés után miután felöltözött a pelenkázóasztalon, énekelünk neki közben stb. Nap közben a dorongot rágcsálhatja, illetve a gumissal is játékosan sikáljuk, vagy ő magának, miközben rágcsálja...

2013. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a babafogkefe az ugyanaz, ami azért vettünk fogkefe, hogy a fogzási fájdalmát enyhítse és rágogassa?
2013. szept. 24. 16:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze már az első fogak megjelenésétől érdemes mosni. 1 éves kor alatt nem kell fogkrémet használni, nem tud köpni de felforralt lehűtött vízbe belemártod a fogkefét és úgy súrolod meg neki óvatosan azt nem baj ha lenyeli.
2013. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fluoridos fogkrémet később is kerüld el jó messze.
2013. szept. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szia! Pont ma kérdeztem meg én is ezt egy egészségnapon, és azt mondták, hogy kb 2 éves korban elég elkezdeni a fogrém használatát, addig úgyis csak lenyeli. Addig meg csak elég neki áttörölgetni, már amennyire engedi. Én vettem baba fogkefét, azzal szoktam kicsit megsikálni meg a kezébe adom és rágcsálja. Persze nem mindig tetszik neki :)
2013. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Először tanuljon meg köpni. Legyen 'tartása', véleménye :-)
2013. szept. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Újszülött korától mostuk a Fiam akkor még ínyét. Van 3db-os szett, az első gumifejű, a második picit dorozmás gumifejű, a 3. pici sörtés kefe. Egy éved koráig naponta az első kettővel dörzsiztük (finomam) az ínyét. Fogkrém nélkül! Csak vízzel. Ezt nagyon szetette, "rágcsálta" a kefét. Egy éves kora óta elektromos fogkeféje van, azóta a Vademecum epres gyerekfogkrémjét használjuk, borsónyi mennyiséget. Ha lenyeli, semmi baja nem lesz. Most 2 évesen kizárólag egyedül mossa. Csodájára is járnak, hogy milyen gyönyörű fogai vannak.

Szóval azt javaslom:minél előbb kezdd el, fogkrémmel vagy anélkül, így hozzàszokik.

2013. okt. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, köszönöm a válaszod, de nem személyes élményekre vagyok kíváncsi. Nekem az nem segít, hogy ideírja akát kétmilliárd ember, hogy ki mikor kezdte és hogyan, és lesz egy statisztikám a szokásokról A szokásik és a helyes dolog két más téma. A kérdésemre egy szakvélemény adhatja meg a választ. Például ha valaki be tud linkelni egy ilyent, vagy szakorvosként ír ide.
2013. okt. 11. 09:47
 10/10 anonim ***** válasza:

A fogmosást ráér akkor elkezdeni amikor összefüggőn egymás mellett sorakoznak a tejfogak-- addig reszelt almával,kicsit citrommal csepegtetve elég a fogacskának.


viszont már előbb meglehet apránként tanítani a száj öblögetésre és a kiköpjük szokásra főleg este elalvás előtt fürdés után. Azt még szeretik is, hogy megtanulnak köpködni persze máshova is....!

2013. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!