Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első fogtól kezdve mosni...

Az első fogtól kezdve mosni kell a baba fogát, vagy majd ha az összes tejfoga megvan? Vagy mikortól? Már összezavarodtam e téren

Figyelt kérdés
Már 11 foga van a gyermekemnek, mosom is neki szinte az elsőktől kezdve. Igaz nem szereti,de mosom. Több helyen is olvastam hogy mosni kell az első fogtól kezdve, 1 éves kor után lehet Nenedent fogkrémet használni is..máshol meg azt írják,hogyha az összes tejfog kibújt,akkor kell elkezdeni..Épp most ezt olvastam Vida Ági írásában. Nem értem már.. ?
2013. szept. 22. 13:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Fogmosás nagyon fontos már az elsö fogtól kezdve.

De ez gyerek függö is. Ami fontos, ha már több fog kint van akkor mosni neki.


Ha az összes kint van akkor már rendszeresen napi 2-3 alkalommal fluoridos fogkrémmel. De ha addig nem volt mosva akkor nem fogja elfogadni és már addigra késö is lehet.


Èn mindegyik lányomnak mikor már 4 foga volt már mostam nekik(ezek szinte egyszerre jöttek ki). Elöször csak kicsit, aztán rendszeres lett.

Nagylányom 3 éves de még nincs kint mindegyik foga 4 hiányzik, már túl késö lenne ha most kezdeném neki.

2013. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nekem egy elég jó fogorvosom van, két kisgyereke van és megbízom benne. Na ő azt mondta, hogy kb. 6-8 fog ha kibújt, akkor már lehet rendes korának megfelelő fogkefével és Nenedent fogkrémmel mosni a fogát.

Azt gondolom előtte azzal az ujjra húzhatóval érdemes.

Mi így csináltuk.

Csodálkozom Vida Ági ezen írásán, pedig őt is nagyra becsülöm.

Hát azok a tejfogak is ki vannak téve ugyanannak, mint amikor már kint van mind, nem??

2013. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok, en ugy tudom, hogy a FLUORID az mereg, foleg kis gyerekeknek, mivel gyakran lenyelik a fogkremet ami tartalmaz fluoridot, szerintem erdemes utanna olvasni, tudom, hogy ugy hirdetik, hogy fogszuvasodas gatlo (ami lehet, hogy igaz csak hat a mellekhatas sem elhanyagolhato) es blabla...

Amugy nagyon keves fluorid mentes fogkrem van, bioboltokban lehet kapni.

2013. szept. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A Nenedent fluoridmentes.
2013. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Na az jo akkor, ha fluorid mentes, en az elso kommentre irtam, mivel hangsulyozza, hogy fluoridos fogkremet kell hasznalni.
2013. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

a fluoridról én is olvastam, hogy méreg, felnőttként sem használjuk.

a babának fogkrém nélkül mossuk a fogát.

2013. szept. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A fluorid akkora mennyiségben, mint amit a fogmosáshoz használunk, nem méreg!!! Ez egy nagy butaság! Annyit nem lehet bevinni belőle a szervezetbe, hogy mérgező legyen.

A gyermek fogkrémekben meg direkt alacsonyabb a fluorid tartam, így a gyerekek nyugodtan lenyelhetik. Sőt, az a fluorid mennyiség, ami a szervezetbe kerül, fontos a fogak megfelelő védelméhez a szuvasodással szemben. Fluoridos fogkrémet kell használni! -egy fogászati asszisztens-

2013. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem butasag, hogy a fluorid mergezo, igenis MERGEZO, mennyit olvasott utana kedves aszisztens???

Mert lehet, hogy Onnek azt tanitottak a kedves gyogyszereszek (mivel a gyogyszermaffianak ez all erdekeben), hogy nem mergezo, de sajnos nagyon is az. A soba is belerakjak es a vizbe is plusz a fogkrem...s meg kitudja miben van benne, s egyutt ez a mennyiseg se sok On szerint??? Sot szukseges, hat gratulalok az egeszsegugyi okatatokan, hogy ennyire a befolyasuk ala tudjak vonni a hallgatosagot, a tanulokat.

2013. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A mereg az mereg, a kismennyisegu merget is meregnek hivjuk!!!!!!!!
2013. szept. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Jaj, ne legyen már üldözési mániátok!!! Ti utána olvastatok egyetlen(orvosi) könyvben is? Vagy csak a szomszédtól hallottátok??? Most őszintén, azok közül, akik fluoridos fogkrémet használnak(szerintem a világon ők vannak többségben), hányan haltak meg fluorid mérgezésben??? -vagy azért mert túl sok vizet ittak???

Ajánlom figyelmetekbe: [link]

Hú, még a csirkehúsban is van! Lehet, hogy jobb lesz, ha még az utcára se merészkedtek ki, mert a benzingőzös levegő, és az ózon is mérgező. És akkor az UV sugárzásról ne is beszéljünk...

A fluorid túladagolás csupán a fogak fehéres elszíneződését okozza(fluorozis). De ha nekem nem hisztek, kérdezzetek meg egy fogorvost(bár azokat is befolyásolja a gyógyszerészmaffia)

Nem tudok mást írni, ostobák vagytok...

A fogászati asszisztens

2013. szept. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!