Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » A fogzás miatt lehet beteges...

A fogzás miatt lehet beteges a babám?

Figyelt kérdés
Jön 2 metszőfoga azt tudom.De egy hónap alatt harmadjára náthás.Először volt egy vírusos eredetű torokgyulladása, néhány napja gyógyult ki egy sima náthából,ma megint hőemelkedése volt és be volt rekedve.Az elsőnél kapott gyógyszert,másodjára az orvos kikerekedett szemekkel nézett rám, majdnem megkérdezte, hogy miért vittem orvoshoz ha nem lázas.Lassan már orvoshoz sem merem vinni, hogy megint beteg.Mit csinálok rosszul?:( Pedig annyira igyekszem figyelni mindenre..
2013. okt. 26. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Semmit nem csinálsz rosszul :-) az orvosod szimplán csak egy tuskó!!!!


A fogzáskor kicsit érzékenyebbek a babák,de nekik még az is elég,ha pl picit tovább kell várnia felöltözve a házban,majd kimentek a szellőbe,és máris náthás lesz! De az is lehet,hogy a torokgyulladásból maradt valami vissza,és ezért van ami van- itt megjegyezném,hogy nem vagyok doki,sőt még diplomám sincs!


Ha nem lázas-attól függően milyen panaszai vannak- gyógyíthatod otthon is. PL ha rekedt,adhatsz Neki kalciumot (ampullában lehet kapni,de ezt receptre adják),de nem fontos- az én lányom is volt két hónaposan berekedve,a védőnő egyből a kálciumot mondta,de pár nap múlva magától helyre jött! Ha köhög,a gyógyszertárban vehetsz Neki a korának megfelelő köhögésre szánt gyógyszert,vagy főzhetsz kamilla vagy csipkebogyó teát-utóbbi tele van c vitaminnal! Ha lázas sem muszáj vele azonnal dokihoz menni,ha nem csillapodik a láza,vagy nem tartósan csillapodik,én akkor szoktam elvinni. Hőemelkedést nem csillapítunk,37,9-től kaphatnak lázcsillapítót- a hőemelkedés jelzi,hogy valami nincs rendben a szervezetben és küzd a betegséggel! ezért nem csillapítjuk azt,csak figyelgetjük,ha feljebb megy,mehet a lázcsillapító,hűtőfürdő stb.

Egyébként volt már két napig tartó láz + orrfolyás,majd köhögés. Szépen kiláballták itthon. Ha folyik az orra,orrszívót használhatsz,én porszívóra szerelhetőt szoktam.



Mielőbbi jobbulást a kicsinek!!! :-)

2013. okt. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!