Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 4hónaposan már lehet fogzásra...

4hónaposan már lehet fogzásra gyanakodni?

Figyelt kérdés
a nagyfiamnak csak jóval 1éves kora után bújt ki az első.2szörnyű éjszakán kivül semmi gond nem volt egy foggal sem.a kislányom éjjel 2-3szor ébred-és most napközben is keservesen felsir.honnan lehet tudni,hogy ez fogzási fájdalom.most elég jól eszik -nyála folyik,tömködi a kis öklét-de innentől még akár hónapok is eltelhetnek? mik a tapasztalatok?
2013. nov. 27. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
az én 4 hónapos kisfiamnál uez. szerencsére nem ébred éjjel, de minden más tünet megvan. valószínűleg jön a foga és ezt a gyerekorvosunk is megerősítette. változó, akár hónapokba is telhet, mire tényleg kibújik... :(
2013. nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a legkisebbnek 7 hetesen bújt ki 2 foga (születésekor már az inye duzzadt volt, ott volt a fog, csak nem akartam elhinni :)), a nagyobbaknak 8 illetve 11 hónaposan. Úgyhogy bármi lehet, most 3,5 hónapos, és folyamatosan nagyon durván folyik a nyála, ökle a kis szájában folyton, sokszor nyugtalan, szopi közben fel-fel sír, úgyhogy gyanítom, jön a többi foga is!
2013. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen.
2013. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gabszem ***** válasza:
Kislányomnak aznap jött kis alul a két középső foga mikor 4 hós lett. Szóval gyanakodhatsz, de lehet hogy csak hónapok múlva jönnek ki. Nálunk semmi előjele nem volt egyszer csak pelenkázás közben megláttam egy kis fehér pontot az ínyén. Nem akartam elhinni, két nap múlva a másik fogacska is ott volt.
2013. nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Nyunyi77 válasza:
Nálunk is így kezdődött,k.b.2,5 hónaposan.Most 4 hónapos a kisfiam és 1 hete jött ki a fogacskája!De ismerek olyan babát, akinek ugyanezek voltak a tünetei és csak 8 hónaposan jött ki az első foga!
2013. nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dreigang ***** válasza:
Hat hónapos leányzónknál (4-nek felel meg, mert előbb kirúgta magát) is beindult az előfogzás, ami állítólag pár hónapig is eltarthat. Dologél, Dentinox, borostyán karkötő, ill. az ujjam erőteljes rágása van napirenden rendes nyálzással és ujj - meg minden - szopizással egybekötve. Csak akkor kenjük, ha nagyon nyűgös.
2013. nov. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
húúú-köszönöm-azt hittem ez még korai
2013. nov. 28. 10:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen lehet, az én fiam hétfőn lesz 4 hós! 3 hete orvoshoz vittem azt hittem beteg, de akkor már egy hete éjszakáztunk majd felment a láza elkezdett tortyogni, na gondoltam ez a baj, de ő közölte "csak" a foga jön! azóta nem jött ki, de nagyon rosszul viseli kb 1 nap amikor normálisabb minden, amúgy nappal nem eszik nyűgi, ezáltal éjjel félóránként óránként ébred mert éhes akkor pótolja :( szóval simán lehet hogy már az!
2013. nov. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. én is elvittem orvoshoz, minimális köhögés, kis szörcsögés volt, meg nagyon erős sírás, nyugtalanság és étvágytalanság, ami egyértelműen fájdalmat jelzett. gondoltam, biztos fáj a torka. nekünk is a gyerekorvosunk mondta, h a nagyon minimális vírusfertőzéses tünetek (picit tényleg piros volt a mandulája) mellett inkább a fogzás lehet itt a fő gond.
2013. nov. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!