Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 2 hónapos fiamat kínozhatja...

2 hónapos fiamat kínozhatja fogzás?

Figyelt kérdés
Pár napja állandóan tömi az öklét a szájába és nagyon folyik a nyála sokszor, illetve mindent próbál a szájába tömni, pl. a törülközőt, amikor töröljük vagy a feje alá tett pelenkát. Emellett sokszor amikor alszik teljesen nyugodtan és egyik pillanatról a másikra felsír, de olyan keservesen mintha nyúznák. Ilyenkor nem a hasa fáj, mert a hasfájós sírása teljesen más. Elképzelhető, hogy ilyen hamar foga jön? Vagy mi okozhatja ezeket a tüneteket?
2013. dec. 1. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Igen, lehetséges, bár csak ritkán fordul elő ilyen korán.

Mi is megkérdeztük a gyermekorvost, amikor a három hónapos vizsgálatra vittük a kicsit, és ő váltig állította, hogy ilyen korán nem lehetséges, de egy hét múlva már úgy kocogott a fiam két első metszőfoga a kanálon, hogy a harmadik szomszéd is hallotta.

Mindenesetre a biztonság kedvéért javasolnám minél előbb egy orr-fül-gégész szakorvos felkeresését, mert a hirtelen felsírás egy fülfájás/fülgyulladás (amúgy időnként teljesen láztalan állapot) egyik tünete is lehet, és ha kezeletlen marad, komolyabb következményei is lehetnek.

2013. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még kicsit hozzá. Ez olyan élettani sajátosság lehet nála.

Nálunk is volt ilyen de persze egyértelműen nem fogacskától..

2013. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban mindenkinek 3 hónaposan már volt foga.
2013. dec. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is, és minden barátnőm babája csinálta ezt két hónaposan, mégis az első fog 6 hónaposan bújt ki.

Szerintem is legtöbbször ez életkori sajátosság!

2013. dec. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán előfordulhat, de nem valószínű. Az ökölrágás, mindent szájba tömködés életkori sajátosság, minden baba csinálja, nem a fogtól van. A felsírásoknak viszont utána kellene járni, úgy ahogy az első javasolta.
2013. dec. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az én kislányom 2 hós kora óta " fogzik " tömi az öklét, ömlik a nyál a szájából neem csak folyik ömlik komolyan..az ínye megvastagodott mostmár látni hogy hol lesznek a fogai mert már it ott fehér. nem szájpenész doki mondta . de ezen már meg sem lepődtem.. 8 heteseb hasról hátra fordult meg oldalára gagyarászik sinkongat és ahogy olvastam nagyo nem szoktak még ilyet csinálni, a védőnő nem akarta elhinni és le kellet videóznom, szval simén lehet h jöna foga :) a te babád is szuper baba :) én így hivom az enyém :)
2013. dec. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!