Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Volt valaki még így, ha igen...

Volt valaki még így, ha igen mit tudott vele kezdeni?

Figyelt kérdés

2 hetes lányom elkezdett fogzani. Először nem hittem a szememnek, de a védönő is megerősített a gyanúmban. mit lehetne tenni, hogy ne legyen neki ennyire rossz? Nem alszik eleget szegénykém, emiatt folyton nyűgös. Valakinek van valami ötlete mivel segíthetnék neki?

Köszönöm.



2013. dec. 17. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyakori szopi. Az fájdalom csillapító is, már ha tényleg fogzik.
2013. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Szinte biztos, hogy ez még nem fogzás, foggyökképződés esetleg, de szerintem az sem. A védőnőkről az a tapasztalatom, hogy a legtöbbjük tanácsait kár meghallgatni is. :-(

Gyakran szoptasd, abszolút igény szerint, akár félóránként, ha úgy kéri - elég erős a gyanúm egyébként, hogy abszolút nem fogzik a babád, hanem csak úgy viselkedik, ahogy egy kéthetes manótól elvárható. Minél több szoros testkontaktus (ha kell, hordozókendő segítségével), abszolút igény szerinti szopi, összebújós alvások. Meg fog oldódni a nyűgösség, az alvás, minden probléma.

2013. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy fogzik? Szerintem is kizárt egyébként. Sajnos, ha mégis fogzás lenne, akkor semmit nem tudsz tenni, mert ekkora babának egyik fogzásra való szer sem adható még. De ismétlem, nagyon csodálkoznék, ha az lenne.
2013. dec. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
tegyél fel képet a biztonság kedvéért és akkor több tanácsot tudunk adni
2013. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is csak a szopizást tudom javasolni. 2 hetesen én fogzás nélkül is állandóan szoptattam a csöppöt, mert kánikulában szomjas is volt és aludni is csak rajtam tudott. Nehéz volt, de most se csinálnám máshogy.


Ami meg a fogzás dolgot illeti. Valóban nehezen hihető, de nem tudom miért _ennyire_ nagyon biztos benne mindenki, hogy nem az. Vannak akik foggal születnek ez egyszerűen tény, akkor 2 hetesen miért ne jöhetne a foga egy babának?

2013. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Vannak babák, akik már foggal születnek (régen ezeket boszorkányoknak tartották :)

Szóval igen ritka, de van ilyen, hogy korán indul.

Arra én sem vennék mérget, hogy most erről van szó, de ne mondjuk azt, hogy kizárt.

2013. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Akkor nem kizárt, hanem szinte kizárt :-)
2013. dec. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Remélem igazatok lesz, és ez még nem az. Még össze sem szoktunk igazán, furcsa lenne ha már a fogával kínlodnék :)

Egyébként teljesen rózsaszín az alsó inye, csak ott van 2 fehér hegyes kemény pont, ahol az alsó frontfogai lesznek majd. De sehol másutt nem láttam a szájában fehéret, ami esetleg szájpenész gyanujára adhatna okot.

2013. dec. 17. 15:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne az elképzelhető, hogy fogzik? Hallott és élt már meg olyat az orvostudomány, hogy (bár kétségtelen nagyon ritka statisztikák szerint minden kétezerből egy születik így) foggal született a baba.

Milyen a széklete a babának? Híg? Nyálkás?

Egyébként ilyen pici babáknak nagyon nem szoktak ajánlani bármilyen gyógyszert, próbálkoztál esetleg egy rongy pelussal, aminek a sarkát a szájába veheti. De nekem a védőnőm azt tanácsolta, hogy szeretgessem sokat, tegyem cicire ha lehet, legyen sok a bőrkontaktus...ez ugyan nem fájdalomcsillapító, de mindenképpen nyugtató.

2013. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!