Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok mihez lehet...

Mit gondoltok mihez lehet kezdeni egy bölcsész diplomával, vagy aki elvégezte mit tudott kezdeni vele?

Figyelt kérdés

Elsősorban bölcsészek válaszát várom, persze nem zárok ki senkit a válaszadásból.

Mert ugye a válság nagyon megnehezítette az elhelyezkedést.


2012. jún. 14. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A bölcsészdiplomáknak az a trükkje, hogy tanulni kell. Hiába engednek ugyanis át kettesekkel-hármasokkal, azzal utána kábé csak a mekibe fogsz tudni menni.

Ha viszont jól tanulsz és aktív vagy, pl. eljársz konferenciákra, jelentkezel otdk-ra, meg úgy egyáltalán kihasználod az alkalmakat, akkor jó eséllyel maga a munkaadó fog megkeresni. Mert bölcsészekkel ugyan Dunát lehet rekeszteni, de jó bölcsész ezek között alig van.


És a saját tapasztalat: engem az elmúlt héten hívtak a volt gyakorlati helyemről, hogy van egy szabad pozíció és rám gondoltak. Mondhatni protekciós lettem azáltal, hogy látták, hogy dolgozom.

2012. jún. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mit értesz bölcsész alatt? Humán szakokat általában, vagy kifejezetten szabad bölcsészetet? Elég sok lehetőség van, de ahogy fölöttem is írták, nagyon jónak kell lenni, mert telített a munkaerőpiac. Lehetsz tanár, írhatsz cikkeket, blogot, szakkönyvet, tankönyvet stb. megrendelésre, aztán ha nyelvszakos vagy, akkor a fentieken túl lehetsz még fordító vagy tolmács is, de igazából csak annyit kell tenni, hogy rengeteg álláshirdetást végigolvasol, néha olyan érdekes melókat hirdetnek, és nem is esélytelen megkapni. Nekem nyelvszakon szerzett diplomám van, sima alapszak mester nélkül, és most épp egy nyelviskolában dolgozom, 6-10 éves gyerekeknek tartok idegen nyelvi foglalkozásokat. Imádom csinálni, szinte nem is munka nekem, hanem szórakozás. Ha lesz pénzem továbbtanulni, majd tolmácsképzésre szeretnék jelentkezni.
2012. jún. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!