Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Kakival érintkező helyen...

Kakival érintkező helyen piros babapopsi - fogzás miatt lehet?

Figyelt kérdés

A védőnő és a gyerekorvos is azt mondta pár napja, hogy jön a foga. Ma estére nagyon piros lett a feneke, érdes is picit, fáj is neki. Kifejezetten ott, ahol érintkezik a kakival. Elég sokszor kakilt, de nem volt híg, sőt, pár napja szilárdabb a megszokottnál.

Szerintetek betudhatom a fogzásnak? Valami praktika az enyhítésére?

7,5 hónapos, még nincs foga. Az ínyén én most sem látok semmit, állítólag be van dagadva.



2014. febr. 16. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Tisztára törlés (mosás) után nyugodtan Reparon kenőcs vékonyan.
2014. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A popsi bőrének elég kevés köze van szerintem a fogához. Amit tehetsz az, hogy mindig figyelj, hogy kevés ideig érintkezzen vele a kaki, és kend be valami popsikenőccsel minden kaki után.
2014. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnál az egyik allergiás reakció (tej- és tojásallergiás) a popsi csúnya kivörösödése, aminek napokig tart a gyógyulása. Nem evett esetleg olyat a babád amit korábban még nem kapott és picit érzékenyebben reagál a szervezete?
2014. febr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én is ezen gondolkoztam, a sütőtök új, de nehéz elképzelni róla, hogy ennyire savas lenne.

Közben eszembe jutott, hogy popsitörlőből is mást használtam párszor, mint szoktam, visszaállok mindenképp a másikra. Bár szerintem, ha az okozná, a többi áttörölt helyen is pirosodnia kéne. Nem?

Tovább volt rajta a kakis pelenka többször is, amióta mennyiségeket is eszik, nem mindig veszem észre, mikor kakil... Újra kell tanulnom a jelzéseit.

2014. febr. 16. 20:35
 5/9 A kérdező kommentje:
2., úgy tudom, hogy a fogzás miatt megváltozik (vagy megváltozhat?) a széklet savtartalma, és az okoz(hat) csúnya kiütéseket. Csak azt nem tudom, hogy ez minden esetben hasmenéssel jár-e, vagy anélkül is előfordulhat-e - ennyire szilárd még sosem volt a fiam széklete.
2014. febr. 16. 20:37
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Igen, fogzástól lehet piros a popsija, az enyémnek nyílt seb is lett a fenekén tőle. Sudocrem jött be nekünk a legjobban.
2014. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Én is azzal kentem be éjszakára, holnap kamillával mosogatom majd. Remélem, szebb lesz azért.

Nektek mennyivel a fog áttörése előtt jelentkezett?

2014. febr. 16. 22:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét gyerekemnek ilyen volt a feneke, amikor jött a foguk. Kenhettem akármivel (Sudocrém vált be legjobban), de igazából nem oldatta meg, viszont a fogzás lezajlása után egyik napról a másikra gyönyörűen elmúlt. Aztán kezdődött mindig elölről az újabb foggal. Szerintem fontos azonban, hogy Sudo-t ne napi szinten használj, csak ha nagy a baj. És én is úgy tudom, hogy a savtartalom ilyenkor egyes csecsemőknél megváltozik, és gyakorlatilag kimarja a feneküket.
2014. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Így estére picit mintha hámlott volna, kezd gombagyanús lenni. De már nem fáj neki, kevésbé érdes. Ugyanolyan piros.

Nem nagy felület, de ha rosszabbodik, akkor azért megmutatom majd a gyerekorvosnak.

2014. febr. 17. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!