Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 2 hónapos a kisfiam és folyton...

2 hónapos a kisfiam és folyton szopizna, valamint a pici öklét rágcsálja egész nap. Közeledik a fogzás és azért csinálja?

Figyelt kérdés
Éhesnek nem éhes, mert rendesen eszik. A cicimet szó szerint szétcsócsálja néha és közben nyöszörög. Ilyenkor tuti hogy nem eszik. Korainak tartom a fogzást, de nagyon annak tűnik. Mocoroghatnak már az ínyben a fogak ilyenkor, hogy ez lenne kellemetlen neki??? Jah és sokat folyik a nyála is.
2014. márc. 27. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:

ilyenkor majd minden baba pont így csinál, folyik a nyála, rágcsálja a kezét, és persze vége a jó nagy alvós időszaknak is.

a fogcsírák már mocoroghatnak igen, emiatt szeret morzsolni a szájával. ilyenkor érdemes adni nekik szopirongyocskákat, vagy elég valami sima tetrapelus, amit majszolhat. én nyálkendőt raktam rá a babámra ebben az időben, ill. azt is adtam neki rágcsálni.


azért elég ritka, hogy 4 hósan kibújik az első fog, inkább 6 hósan szokott.

nálunk is ez volt 2 hósan, de csak 8 hósan jött ki az első foga (és két hét alatt összesen 6 fog kibújt, jó mi? minden keserv nélkül zajlott) :)


szóval ez nem fog, csak életkori jellemző.


kis cukik ilyenkor (is) :)

2014. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk mind a három gyerkőcnél 4 hónapos korára kibújt az első fogacskájuk 6 hónaposan már négy fogunk volt.Valószínű hogy a fogacska mocorog ugyan ez volt a tünetünk.
2014. márc. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most, 10 hónaposan bújt ki az első foga. A fentieknek köze nem volt a fogzáshoz.
2014. nov. 22. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!