Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Anyukák, mennyire romlanak el...

Anyukák, mennyire romlanak el 6-7 éves gyermekeitek rágófogai?

Figyelt kérdés

7 éves a nagyobbik fiam, de már fogorvos tömte a rágófogait az egyik oldalon fent,,amik még tejfogak, mert fájt neki.. Alul-felül mindkét oldalon feketednek,ahol össze érnek. (sőt,már 6 évesen kezdődött)Mindig mossa, nem sok édességet kapnak, ezért nem értem... Az 5 évesnek nem ilyenek.

Ti gyermekeitek fogai milyenek? Csak neki ilyen,vagy más is szenved ez miatt?? Köszönöm, ha írtok!



#rossz-fogak
2014. máj. 16. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Párom lányának is romlottak a fogai alul, felül tömve van neki. Ő most ez 6 éves, de neki 1-2 évvel ezelőtt romlottak meg. Nála az volt a baj, hogy néha kimaradt a fogmosás, vagy ha volt is nemigen figyeltek oda arra hogy hogy mossa meg sok múlik a mosási technikán is. Mióta odafigyelek rá, hogy reggel és este se maradjon el (oviban 2x mossák napközben), megtanítottam neki hogy kell rendesen megmosni és legalább 10 percig mossa azóta nincs baj a fogaival.
2014. máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem csak a fogmosáson múlik. Minden gyerekemnek egyformán gondozom a fogait. A 15 és 12 évesnek még soha nem volt lyukas foga, a 8 évesnek már három tömött tejfoga van.
2014. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
naponta 3 százalékot csökken a fogak minösége
2014. máj. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

6 éves a lányom. Napi háromszor mos fogat (ellenőrzöm, tényleg alapos) és mégis kilukadt egy kisörlője.

Tiszta ideg vagyok miatta. A rendes fogmosáson kívül még mi a fenét lehet tenni?

Sokszor kap xilit tartalmú rágót, sokszor kap xilitet vmi kajában.

2014. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen és alaposan mossa valaki a gyerek fogát még akkor is romolhat simán. Például lehet valaki azt gondolja, hogy ő alaposan mossa a fogát, de teljesen rossz technikával. (nekem sok fogam azért érzékeny, mert túl erősen és nem jó technikával mostam évekig ezért "lekopott" a felszíne). Nekem az alapos fogmosás már abból áll (doki utasítására), hogy kajálás után fogmosás előtt megiszok 3-4 deci sima vizet, öblögetek, megmosom a fogaimat, 5 perc kb, utána fogselyem (nagyon durva mennyi kaja a fogak között tud maradni, a fognyaknál az alapos fogmosás után is), ezután úja mosom a fogamat, hogy lemossam a kipucolt kaját, megmosom a nyelvemet és a szájüregemet is óvatosan fogkefével. Öblögetek és utána sima vízzel- fogkefével is átmosom a fogaimat. Az egész művelet kb. negyed óra. Ezután kb. fél óra elteltével, ha épp eszembe jut akkor szájvízzel öblögetek és utána már semmi kaja, se gyümölcs(!). Fogdoki mondta egyébként, hogy a szájvíznek semmi hatása nincs ha egyből fogmosás után használja az ember. Ne kérdezzétek miért, de biztos igaza van. :D Na meg persze nem mind1 a táplálkozás sem. Aki sok édességet eszik (főleg cukorka, cukros üdítő, cukrozott tea stb) ami ugye hosszabb ideig van a szájban az se egészséges a fogaknak hiába mossa a gyerek. de lehet betegség is a háttérben, pl. reflux már gyerekeknél is kialakulhat. Ráadásul egy 6-7 éves gyerek ha rá van hagyva a fogmosás, az soha nem lesz olyan alapos szerintem...
2014. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
csak nekem tűnt fel, hogy valaki 10(!) percig mosatja a gyereke fogát? Ez nem tesz jót a fogzománcnak!
2014. máj. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!