Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Szorcsog a baba orra. A...

Szorcsog a baba orra. A fogzastol van?

Figyelt kérdés
1 eves kislanyomnak az orra be van dugulva, szorcsog. tengervizoldatot hasznalok es meg orrszivoval se jon semmi.Nyugtalanul alszik ugy 2 napja. Azt olvastam,hogy a fogzastol is lehet. 1 eves de meg csak egy foga van, most jon a tobbi. Mit tegyek? Vigyem orvoshoz?

2014. szept. 10. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg is fázhatott. Az én gyerekeimnél is így szokott lenni: először semmi sem jön, aztán 2-3 nap elteltével megindul az igazi orrfolyás. Az első 1-2 napban csak szivárog valami vízszerű váladék. Szóval lehet, hogy szimpla nátha. Szerintem csak emiatt nem érdemes orvoshoz vinn, ha amúgy más tünete nincs. Max. telefonon megkérdezni tőle, hogy elvidd-e.
2014. szept. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Maga a fogzás nem okoz náthát. Csak fogzás idején a babák, kisgyerekek immunrendszere gyengébb, ezáltal könnyebben kaphatnak el fertőzéseket és maga a fertőzés, pl. egy vírusos fertőzés az, ami fehéres, átlátszó, vizenyős orrfolyást okoz. De nem a fogzás, hanem a fertőzés.

Szerintem valamilyen fertőzést kapott el a kislányod, de ettől persze jöhet a foga is. De maga a fogzás okozza a tüneteket.

A tengervizes orrspray-t nyugodtan használhatod, egyenlőre erre mást úgysem tudsz. És ahogy már előttem leírták, lehet majd csak a következő napokban jön a többi, vagyis az erősebb orrfolyás. Ezzel én még nem vinném orvoshoz, ha más tünete nincs, mert csak a sok beteg gyerek közt valamit rászed, ami komolyabb. De ha már más tünetek is lesznek, akkor persze, vidd el az orvoshoz, vagy ha rosszabbul lesz.

2014. szept. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"De maga a fogzás okozza a tüneteket. " Bocsi, kimaradt a nem szó, szóval, De nem maga a fogzás okozza a tüneteket.
2014. szept. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszonom a gyors valaszokat :), amugy en attol felek, hogy kekszet adtam neki es egy darab nem mente fol az orraba, de meg szintelen valadek se folyik az orocskajabol csak horrog mindha tudo gyuszija lenne, de meg hallgattam es az orrocskajabol jon. Amugy enekel a maga modjan es jol jatszik.
2014. szept. 10. 09:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy a fogzáskor azért vannak betegségek, mert legyengül a gyermek immunrendszere, tehát könnyeben kap el valamit. Szóval ez ugyanaz a betegség mintha nem fogzana, tehát ugyanúgy orvosnak meg kell mutatni. Persze mindenki belátása szerint döntsön, hogy mikor viszi orvoshoz a picit. Én az elején rohantam, most már várok 2-3 napot, ha nem hétvége vagy ünnep jön.
2014. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!