Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Valóságban hogy működik?...

Valóságban hogy működik? Olyanokat olvastam, hogy mihelyst kibújnak az első fogak, már szoktassuk is a fogmosáshoz (persze babafogkefével. ) valamint fogorvoshoz vinni kell barázdazárásra, elfelejtettem mikor.

Figyelt kérdés

szóval a babámnak kint van a két alsó foga.ecsetelgetni szoktam neki, de azt hiszi az is kaja, nagy örömmel nyeldesi a folyadékot(persze alig teszek rá)de szóval totál nem rögzül neki, hogy ez a kaja utáni szájápolás..


de ha nagyobb is lesz és több foga is kint lesz már, más átkefélgeti azzal a puhagumiszőrös kefével? vagy hogyan csináljátok?


a barázdazárás pedig a körzeti dokinál egy ingyenes kötelező dolog lenne? csak mert nekünk semmi ilyet nem csináltak anno..és akkor kell vinni a kicsit, ha minden örlőfoga is kint van? vagy mikor?nem tudom hol olvastam :(


2014. okt. 2. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Hat az en babamnak 7 foga van, amikor eszebe jut ragcsalja a fogkefejet. Estenkent attorlom neki, ennyi. Barazdazaras minek?? Senki nem mondta nekem azt sem, hogy vinni kene fogorvoshoz, de a kornyezetemben nem is hallottam ilyenrol.
2014. okt. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Milyen ecsetelőt hazsnálsz? Nekünk igen, ujjra húzható fogkefénk van, azzal sikáljuk át neki a 4 fogacskáját. Milyen barázdazárás??? Jesszus, én semmi ilyesmire nem készültem. Mossuk, ami kijött és kész. Fogorvos? Nincs még 1 éves sem, meg sem ül, csak mászik, játszik egész nap, én is harcok árán mosom, hogy nézné meg fogorvos??
2014. okt. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az első fogak megjelenésétől mosom a fogát puha sörtéjű babafogkefével. Most 1 éves, ha meglátja a fogkefét mondja, hogy "á".

A barázdazárás a maradó fogakra vonatkozik, és nincs rá automatikusan szükség. Ezt a fogorvos dolga megítélni.

Én akkor vittem őket fogorvoshoz, mikor az összes tejfog kibújt, hogy nézzen rá. Tejfogakkal egyébként nem sokat foglalkoznak.

2014. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mintha úgy olvastam volna, hogy pont a tejfogakra kell, mert nagyon veszélyes, ha elromlik már alatta az igazi fog is rohadni fog, vagy elhal mielőt tkijönne, vagy nem tudom, de veszélyei vannak annak ha a tejfogakra nem fordítunk elég figyelmet.


barázdazárásra akkor valamilyen kisgyerekkorban lehet vinni.


meg volt valami tabletta is amit elrágcsál a fog elszineződik úgy, hogy látható legyen hol vannak a ekevésbé takarított helyek, amire ügyelni kell(gondolom amikor már magától mossa a kis fogát)

2014. okt. 2. 15:05
 5/9 A kérdező kommentje:
az ecsetelő, sima doki által felírt boraxos valami, mert korábban hajlamos volt az asszem szájpenészre(olyan fehér hártyaszerű volt a szájüregben oldalt)szóval megelőzésre használom, de a baba azthiszi eszünk..
2014. okt. 2. 15:06
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

milyen ecsetelő? ilyenről még nem is hallottam!

én gézlappal töröltem át a fogait mikor kibújt az eslő pár. utána áttértünk nenedent fogkefére, ezt az ujjamra kellett húzni és úgy. aztán pár héttel később műár rendesen megmostam a fogát este és reggel, majd mikor elkezdett ellenkezni, akkor tettem rá neki nenedent fogkrémet is, ezt le lehet nyelni...


barázdazárást akkor "kell" ha minden CSONTfoga kint van!

ez egy kis plusz segítség, hogy később romoljanak majd el a fogai. de ez nem adomány, nem tudom mennyibe kerül, de bőven ráérsz ezzel

2014. okt. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

jajj, a gombaölő ecsetelőnek semmi köze a fogmosáshoz, az nem szájápolás hanem szájgomba ölő :)

vegyél fogkefét vagy gézlapot és esténként picit töröld át

2014. okt. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2014. okt. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi a linket:)


"pár héttel később műár rendesen megmostam a fogát este és reggel"


ekkor hány hónapos volt?

2014. okt. 2. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!