Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 10 hónapos babának kell fogkefe?

10 hónapos babának kell fogkefe?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen? Rendes gyerek fogkefét vegyek, vagy azt az ujjra húzhatósat? Fogkrémet nyilván nem raknék rá, csak már hat foga van és nagyrészt azt eszi amit mi, így felmerült bennem a fogkefe kérdés. Eddig a textilpelus benedvesített sarkával töröltem át neki egyszer-kétszer naponta. Köszi ha válaszoltok!
2014. okt. 29. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ujjra húzhatósat használunk, mióta kibújt az első fogának a hegye. A fogat és az ínyét is átmasszírozzuk vele, szereti. Majd ha már lesz 6-8 foga és idősebb lesz, akkor sima gyerekfogkefét kap, és csak később fogkrémet. Érdeklődj a fogorvosodnál, én is ezt tettem, mikor mentem kontrollra, ő mesélte el mit-hogy tegyünk :)
2014. okt. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én 10 hónaposomnak 8 (+2 folyamatban) foga van, már régóta a baba fogkefét rágcsálja. 3 darabos szettben volt (DM-ben), egy inkább rágóka jellegű, a másik gumisörtés, a harmadik rendes fogkefe.

Eddig csak bevizeztem neki, de múlt héten voltunk dokinál és védőnőnél, ők mondták, hogy pici fogrémet tegyek rá és naponta kétszer mossuk a fogát. Gyógyszertárban lehet venni Elmex bébifogrémet, vagy van egy másik is (talán Dededent?). Ezeket ilyen kis mennyiségben lenyelheti.

2014. okt. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!