Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Lehetséges hogy másfél éves...

Lehetséges hogy másfél éves gyerekemnek már lyukas az első kettő foga?

Figyelt kérdés

Kb 7 hónapja bújt ki a felső kettő metszőfoga, 2-3 hónapja vettem észre hogy a foga még mindig csak pár mm-re van kibújva aztán egy jó alapos fogmosással kiderült hogy ránőtt az íny,az íny nagy része felcsúszott a fogán de alatta már barna csík keletkezett.

És azóta olyan.

Most ahogy elaludt a gyerekem megkapargattam a fogait, és kis gödör mélyedés van ott ahol barna, tehát 7 hónap alatt kilyukasodott volna a foga?

Nem minden nap mostam neki a fogát és nem is alaposan mert nem hagyja hogy nyukáljunk a szájába.

Cukros teát iszik éjjel nappal.



2015. febr. 14. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet. Ha nem akarod, hogy tönkremenjenek a fogai, igenis meg kell mosni. A cukorra pedig nem kellett volna rászoktatni. Cukor helyett használhatsz xilitet, vagy nyírfacukrot. Ezeknek a cukorértéke olyan, mint a sima cukornak, csak nem teszik tönkre a fogat.
2015. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A cukros tea ivástól szerintem lehet. Nem kellett volna erre rászoktatni. Sima vízhez kellett volna szoktatni.
2015. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Igen, lehet lyukas, és egyre rosszabb lesz, borzalmasan néz ki egy kisgyerek, akinek a fogai helyett ronda fekete csonkok vannak. :( És ez a te hibád.


1. mosd a fogát reggel este rendesen, ne adj cukros vackot este fogmosás után .


Nálunk bevált az elektromos fogkefe, kevesebb idő alatt hatékonyabban tudtam megmosni.

2015. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt elcseszted, de rendesen. Bizony szuvas a foga, és ez egyre rosszabb és csúnyább lesz, ha nem változtatsz gyökeresen. Ne adj több cukros löttyöt, mosd meg minden nap többször a fogát és kérd ki fogorvos véleményét. Persze csak, ha nem akarod, hogy fekete fogú, vagy fog nélküli óvodás legyen a gyereked.
2015. febr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom se hagyta hogy belenyúljunk a szájába,de ha nagy ordítás árán is,mióta kibújtak az első fogai mossuk minden nap neki.Ebből nem engedtünk és nem is szabad.Sajnos ez tényleg a te hibád,és a cukor tényleg nem tesz jót.Nem vagyok szuperanyu az én lányom is találkozott már cukorral,de a fogmosás mindig megvan reggel este.
2015. febr. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!