Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 2.5 évesen maradandó fogak?

2.5 évesen maradandó fogak?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak már régóta kint van mind a 20 tejfoga. A napokban kicsit megfázott, hőemelkedése-enyhe láza is volt (csak 1 napig, este), és fájlalta a fogát. Gondoltam csak biztos nem tudja jól beazonosítani a fájdalom helyét és biztosan a torka fáj.

Viszont sokszor turkál a szájában és ma is mondta, hogy "ott jön a fogam, ott fáj". Ekkor már gyanakodtam, hogy valami tényleg van ott, belenéztem a szájába és láttam, hogy tényleg nagyon fehérlik és púposodik az ínye alul leghátul - alsó hatosok helyén.

Gyorsan utánanéztem, de elvileg jóval később kellene kijönniük. Jött más gyerekének is ilyen hamar?

Persze sokat tenni nem lehet, csak ugye ezek mégis maradandó fogak, félek, hogy még ilyen kicsinél nem olyan alapos a tisztítás. (hiába mosom neki, nem tudom olyan jól megmosni, mint egy nagyobb gyereknek lehetne)


2015. szept. 12. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:

el nem tudom képzelni :) biztos nem csak felsértette az ínyét vagy aftás esetleg, attól fehérlik?

elméletileg azért van 20 fog ennyi idősen mert kicsi az állkapcsa, nem férne el több. enyém 6 éves, nyoma sincs a csontfogaknak. az 5-öse letört, járunk fogorvoshoz, ő azt mondja hogy olyan 10 éves korában kéne kiesnie.

egyébként mennyi idősen kezdtek jönni a fogai?

2015. szept. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is nagyot néztem! Még azért megvizslatom majd. Tuti nem afta, érzetre is olyan, mint amikor a fogai jöttek.

8.5 hónaposan jöttek ki az első fogak és onnantól beindultak, 2 éves szülinapjára már kint volt mind a 20 fogacska.

2015. szept. 12. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Az lehet hogy az 5. fog 10 évesnél is később esik ki, de a 6-os csontfog kb akkor kezd nőni amikor a fogváltás megkezdődik, vagy még előbb!, 4-6 éves korban. Ahhoz képest meg annyira nincs korán.
2015. szept. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Ahhoz képest tényleg nem lenne extrém, csak még senkitől nem hallottam ilyet. Van olyan kortársa a fiamnak, akinek még a 20 foga sincs kint.

Holnap mindenképp benézek újra, nem annyira egyszerű rávenni, hogy mutogassa :)

2015. szept. 12. 23:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Még ha az első fogai lennének, kiesik a tejfog és elkezd nőni a másik ,azt el tudnám képzelni, de a hátsót kizártnak tartom. Az 10-12 éves korban vált. Biztos kint van az összes tejfoga? Nem tejfog jön?
2015. szept. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-s: Tejfogból irányonként 5 van. A 6. már csontfog, ami sokszor már azelőtt kint van, hogy a fogváltás elkezdődne. A fogorvosom is mondta hogy ezt sokan nem tudják. Pl a 6 éves fiamnak még csak két tejfoga esett ki, de hátul már mind a négy 6-os foga kint van.
2015. szept. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azóta mi lett? Az én kisfiam is 2.5 éves, és jönnek az alsó hatosai. A védőnő szerint nem lehetséges, de szerinte az is csoda volt, hogy 9 hetesen kint volt az első. Számomra is nagyon meglepő, de úgy látom nem vagyunk egyedül.
2016. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!