Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A két első (felső) tejfog...

A két első (felső) tejfog kiesése után mikorra várható a maradandó fogak kinövése? Már 1 hónapja kiesett és még nincs jele a másik fogaknak.

Figyelt kérdés

2014. júl. 1. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
elméletileg a csontfog nyomja ki a tejfogat, tehát látszania kéne :/
2014. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Mintha én írtam volna ki a kérdést, ugyan ez a probléma a Lányomnál is, eddig nem vittem orvoshoz, de lassan már ráveszem magam.

Nekünk május elején esett ki mindkét felső tejfoga, s semmi változás nem történt azóta.

Te is elviszed a gyermekedet orvoshoz?

Kíváncsi leszek, mit mond nektek!


Üdv két gyermekes Anyuka

2014. júl. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Amennyiben a kiesett tejfog helyén nem jön ki két három hónapon keresztül a maradófog, keressük fel a gyermekfogorvost. Előfordulhat, hogy a maradófog helytelen pozíció miatt nem képes előtörni (szemfogaknál gyakori), vagy egy számfeletti fog jelent akadályt (leginkább a felső nagymetszők között)."

[link]

2014. júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Köszönjük a hasznos linket!


Üdv a második válaszoló.

2014. júl. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló! iskola fogászat május végén volt náluk. Akkor lyukas fog miatt kellett visszavinni, de már csak a saját felnőtt fogorvosomhoz kaptunk időpontot. Akkor nem kérdeztem rá, de nem is jegyezte meg hogy baj lenne :O aug. végéig várok azért, de ha addig nincs változás, biztos elviszem orvoshoz.

Helye lenne a fognak, vagy kétszer akkora mint idáig volt....

A link-et még most fogom megnézni

2014. júl. 2. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!