Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Szerintetek ha a dentinoxból...

Szerintetek ha a dentinoxból a megadott borsónyi mennyiség töredékét kenem csak a baba ínyére akkor szabad 3-nál pár alkalommal többször kenni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 17. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerinted van értelme sokkal kevesebbet rákenni?

Akkor egyáltalán minek vacakolsz vele?

2015. dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, van értelme. Látom az eredményét... miért nem a kérdésre válaszolsz vagy miért válaszolsz különben komolyan?
2015. dec. 17. 11:41
 3/9 A kérdező kommentje:
Komolyan felfoghatatlanok számomra az ilyen hozzászólások. Egyszerűen nem értem.
2015. dec. 17. 11:42
 4/9 anonim ***** válasza:
En rakerdetem a patikustol. Azt mondta 4-5 alkalomtol elvileg nem lesz baja. Mondjuk az En fiam 13kg es 14 hos. Nem szoktam 3-nal tobbszor, de igen elofordult hogy 4* kellett , mert annyira sirt szegeny.
2015. dec. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sosem tartottuk be a napi 3-at. Ahányszor úgy láttuk, hogy kell, bekentük. Semmi baja, 20 hónapos.
2015. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát az a fura hogy nekem a gyerekorvos azt mondta hogy bármennyiszer. Rá is kérdeztem hogy dehát az van ráírva hogx 2-3. Mégis azt mondta hogy bármennyiszer. De azóta azt gondolom hogy talán az oldattal keverte. Mindenesetre nem kenegetném egész nap, csak sokszor nem tud másképp elaludni...
2015. dec. 17. 11:50
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha a lokálisan adott lidokain nagyobb mennyiségben felszívódik, a központi idegrendszer stimulációját és depresszióját egyaránt okozhatja.



ezt találtam a wikipédián a lidokainról. ez mondjuk elég elrettentő. bár gondolom ez nem az a mennyiség... de ki tudja ekkora babánál mi a mi

2015. dec. 17. 11:58
 8/9 A kérdező kommentje:

És a legérdekesebb hogy ez áll a betegtájékoztatón:

Lidokain-tartalma miatt naponta 3-nál többször nem alkalmazható!

Ha az előírtnál több Dentinox fogínygélt alkalmazott, vagy gyermeke lenyelte a készítményt:

A szükségesnél nagyobb mennyiségű Dentinox fogínygélt óvatosan törölje le gyermeke fogínyéről tiszta kézzel, vagy fültisztító pálcával.

Túladagolásból adódó tüneteket egyáltalán nem figyeltek meg.

Mérgezéses eseteket ez idáig nem jelentettek.

2015. dec. 17. 12:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van, a lidokain miatt nem lehet többször az előírtnál alkalmazni.

Ha tanácsolhatok, akkor inkább vegyél Dologel-t, az is fogzásra van, gyógynövényes és azt kenheted többször is, mint 3.

A Dentinox ebből kifolyólag nem a legjobb.

2015. dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!