Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Az mennyire normális hogy a...

Az mennyire normális hogy a 7,5 éves kisfiamnak egyetlen foga sem mozog?

Figyelt kérdés
Vagyis nem indult meg a fogváltás,iskola fogászaton voltak ott annyit mondtak hogy hátul nagyon kemény az inye ott fog fog jönni!!
2016. márc. 23. 06:42
 1/2 A kérdező kommentje:
Látom sokan leirták én is leírom hogy az 1 éves születésnapján csak alul volt neki 2 foga, tehát valszeg ezért is esik ki neki később gondolom én!!
2016. márc. 23. 06:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Igy van, eloszor mindig az orlok jonnek ki, osszesen 4 darab, szamszeruen a hatosok.

Ha ez megvan, akkor mar sokkal erosebb lesz a harapasa, tulajdonkeppen az erosebb harapas es emiatt nagyobb igenybevetel hatasara kezdenek el a metszok mozogni. Aprankent ez a 8 fog lecserelodni, majd a maradek 12 tejfog, de az eleg sokaig elhuzodik.

Mindenkepp a hatso orlokre kell varni, ha azt mondtak, hogy ott mar kememy az inye, akkor elobb-utobb kibujik.

En nem aggodnek meg emiatt a helyedben.


Nekem ket fiam van, alig tobb, mint egy ev van kozottuk es teljesen mas utemben fogzanak.

A nagyobbiknak a tejfogak is nagyon koran jottek, 4 honaposan bujt az elso negy, 18 honaposan mar 20 volt neki. 5 eves meg nem volt, amikor mar kint voltak a csont orlok es 5,5 eves volt, amikor elkezdtek mozogni a fogai, majd cserelodtek.


Az occsenel mas a helyzet, keson jottek a tejfogak is, 3,5 eves volt, mire 20 tejfoga lett. 6 evesen kezdtek kibujni a 6-os orlok, en is annyit vettem eszre, hogy nagyon kemeny az inye, majd nagyon sokaig tartott, mire ki is bujtak. Most 6,5, azota nincs valtozas, nem is mozognak meg a tejfogak.


En egy par honap turelemre intenelek, ha a kovetkezo 4-5 honapban sem kezd kibujni a hatso orlo, akkor vidd el ismet fogorvoshoz, csak megnyugtatas vegett.

2016. márc. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!