Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Másnak is volt csak a láz a...

Másnak is volt csak a láz a fogzás tünete?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak 10 foga van, szinte biztos hogy úton van a 11 és 12.foga, 2 kisörlő készülődök. Semmi más tünete nincsen, csak hogy hol felmegy a láza, hol lemegy, de már 3. napja tart ez. Csak lázcsillapítóval megy le neki, hűtőfürdő is kellett. Voltunk orvosnál, ő mondta hogy picit piros a torka, de nem köhög, eszik normálisan. Másnak is volt ilyen, hogy csak a láz volt, semmi más és pár nap után kibújt a fog? Meddig tartott ez, hány napig volt ez a hőemelkedéses, lázas állapot?

2016. ápr. 24. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont a fokot nem irtad.

Gyermrkemnek ha csak egyetlen nap is megmagyarazhatatlanul felmegy a láza 39 fölé, vagy 3 napig 38-39 -eket kell csillapitanom ami javulo tendenciat mutat(elso nap 39 feletti, 2. nap 38 körüli, 3. nap hőemelkedes) akkor is szigoruan virusra bakteriumra gyanakszik az orvosunk es rossuallását is fejezte ki hogy nem vittem mert azt mondta ilyen magas lázat soha nem fogunk a fogra az még multszázadi téves nephiedelem

2016. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi orvosunk is azt mondja, hogy nem a fog miatt van láz, viszont láz esetén hamarabb kibújik a fog. Emiatt vélik úgy sokan, hogy a fog okozza a lázat, pedig fordítva.
2016. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem meg ugy mondtak h a fogzas miatt gyengul le az immunrendszer tehat ha nem is kozvetlenul a fogzas okozza de van koze a kettonek egymashoz. ez azert is biztos mert a lanyom az osszes nagyibb foga kibujasa elott 3 nappal.belazasodott...semmi mas tunet. 4. nap orvoshiz vittem (mert a gyerekorvos mindig azt mondja h ha nincs mas tunet akkor a 4. lazas napon eleg felkeresni) de a 4. napra mar mindig elmult a laza.


en inkabb azert aggodnek h piros a babad torka...az boven eleg tunet a laz melle.

2016. ápr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 38,1-ig ment fel, másnapra igaz a foga is kibújt de folyt az orra is és köhögött is. De nekem rossz érzésem is volt amikor lázas lett, biztos voltam benne, hogy nem a fogzás miatt van, igaz akkor más tünet még nem volt betegségre, csak másnap.
2016. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pénteken kezdődött reggel, akkor hőemelkedése volt utána felment kb. 38,5ig és így ingadozik egész hétvégén 37,1-37,2 amire lement neki és 38,5 körüli volt a legmagasabb. Adott az orvos antibiotikumot, ma kezdtem el adni neki. De aggaszt, hogy nem megy le a láza, szinte folyamatosan van hőemelkedése péntek óta.
2016. ápr. 24. 14:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ha antibiotikumot adott, akkor jól járt el tekintettel a gyulladt torokra, és az megfogja oldani a problémát..az antibiotikumok nem viszik le egyből, 1-2 nap mire meghozzák a hazást.
2016. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
*hatást
2016. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
mondjuk a kérdést nem nagyon értem..most csak a láz a tünet, ami miatt fogzásra gyanakszol, vagy piros volt a gyerek torka, mire az orvos a láz és a piros torok alapján gyulladást állapított meg és antibiotikum kúrát írt...ez esetben felejtsd el a fogzást, maximum annyi köze lehet a lázhoz, hogy a gyermek immunrendszere legyengül a fogzás alatt és érzékenyebb a vírusokra.
2016. ápr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem a fogzástól volt lázas, vagy lázas a kisfiad, hanem mert van neki egy fertőzése, ami okozott egy gyulladást. A fogzás egymagában max. 38,1-2 fokos lázat okoz, de ez is nagyon extrém eset. Amelyik baba, kisgyerek lázas, tehát e fölötti láza van és mellette fogzik, annál a magas lázat biztosan valamilyen fertőzés-gyulladás okozza és nem maga a fogzás.

Mivel ilyenkor gyengül az immunrendszer, fogékonyabbá válnak a kórokozókra.

2016. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tegnap délután óta kutya baja, antibiotikumot sem kapja, valami rejtélyes kóbor láz volt, és a foga is az egyik áttörte egy picit az ínyét. Köszönöm mindenkinek aki válaszolt. 1 adag antibiotikumtól tuti nem múlt el ha gyulladás volt, lehet inkább valami vírus és azon segített a láz és hőemelkedés.
2016. ápr. 25. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!