Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzástól lehet ilyen a hője?

Fogzástól lehet ilyen a hője?

Figyelt kérdés

4. Napja hogy ingadozik a hője.

Hozzá teszem h közben sárga orrfolyasa is van és picit piros a torka.

Viszont alól nagyon jönnek a fogai 3-4 egyszerre. Nyála ömlik.

Szombaton volt a legmagasabb a hője 37,9. Azóta ingadozó. Hol 36,9 vagy 37,0 de most pl 37,3.

Van okom aggódni? Vagy ez a hőmérséklet inkább be tudható az orrfolyasnak? 3 éjjel már adtam neki nurodent9,tudom h tovább nem lehet egymás után alkalmazni. De hogyan tovább?



2016. szept. 13. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiam volt úgy ha jött a foga borzasztóan ment a hasa, hőemelkedése volt, piros volt a torka nyáladzott, és taknyos volt. Nekünk a doki ilyenkor mindig Fenistil csepp + Orrszívás után orrspray + Smecta kombinációt írt fel tehát tudnék mesélni a fogzási rémálom oldaláról! :-D. Szerintem vidd el a dokihoz nézzen rá a babucira mert az is lehet a fogzás mellett összeszedett egy kis megfázást is mert ebben az összevissza időben az is lehetséges.
2016. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinal tényleg egy kicsit nathas. Akkor ez a hő lehet attól? Észre vettem h 2 napja többet van szeklete és olyan savanya szagú. Tudsz adni tanácsot vagy írsz tapasztalator? Neked mennyi idős a babád? Vagy mennyi idős volt mikor ezeket tapasztaltad?
2016. szept. 13. 14:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Nátha miatt inkább. Az enyém is beteg a fogainál. Ilyenkor fogékonyabbak a betegségekre. Voltatok orvosnál, elmondta mi a teendő, fogzásra géleket tudsz próbálni. Nálunk a dentinox nagyon bejön, eleinte a dologel is segített de már nem.
2016. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gyakori és savanyú szagú kaki megvan nálunk is. Az enyémnek most a 8. foga jön és 1 éves lesz, bár nem tőlem kérdezted. :) 7-8 napig szokott tartani egy fog általában, amikor nagyon gáz. Én következetesen nem is adok nurofent napokig, csak az utolsó 1-2 éjjelre, amikor már ki tudom tapogatni neki a fogát. Mert ekkor már nagyon kivan, ő keveset aludna, mi meg kb semennyit, vagyis max felváltva.
2016. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Minden hasznos info jól jön kissé aggódom.
2016. szept. 13. 15:14
 6/10 anonim ***** válasza:
4 hósan kezdte a fogzást 1 évesen kint volt mind! ( most már 12 éves). Fenistil+smecta+orrspray mellé a doki tanácsára adtunk még Normafloret a hasmenésre ja és folyamatosan szedte a Tovitát ( nem a D vitamint tartalmazót hanem a simát!)napi fél tabletta összetörve és belekutyulva egy kiskanál tápszerbe vagy ételbe sokat segített, hogy hamar kibújjon az a fogacska . A megfázásra meg mi különleges eset voltunk mert ha megfázott helyből úgy kezdte, hogy tüszős mandula és tüdő gyulladás így mi rögtön antibiotikummal keztünk :-(. Most ami nagy felfedezésünk az orrdugulás elleni párnalap ami nem átverés! szkepticizmusomat utolsó kétségbeesésemben félredobva kipróbáltuk és nagyon jó, sokat segített ( van gyerek és felnőtt változat!).
2016. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Júj és igen a Dentinox és hasonló géleket is érdemes kipróbálni!
2016. szept. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha fog, ha nátha ilyen kicsi hőemelkedésre ne adj neki nurofent rögtön, ha egyébként jó a hangulata, játszik, elvan. Mert ha valami vírus akkor csak elnyomod a lázcsillapítóval a természetes védekezést. Kisfiamnak is szokott így ingadozni a hője mikor jön a foga és én 38,5 alatt nem adok neki lázcsillapítót. Fejhez érintős lázmérőnk van, azzal folyamatosan tudom neki mérni, éjszaka is. A nurofent lehet adni tovább is, nyilván nem heteken át , ha fogzik. Direkt rákérdeztem a doktornőnktől és mondta, hogy azért van rajta ez a 3 nap a tájékoztatón, hogy ha lázas a gyerek 3 nap után is akkor ne a láz legyen csillapítva hanem az okát keressük meg. Persze nem adom én se a kisfiamnak folyamatosan, csak amíg indokolt. Ő nagyon megszenvedi a fogzást, és amikor már áttörés környékén vagyunk akkor éjszakára szoktam neki adni, hogy legalább tudjon aludni. De 4-5 napnál tovább én sem adtam még. És azt is mondta, hogy be lehet vele dörzsölni az ínyét, úgy mint a fogínygélekkel, az is csillapítja a fájdalmat. Az orrát szívd neki folyamatosan, had tisztuljon, ha van neki valami. A torkára pedig adhatsz tantum verdet vagy a stodal is nagyon jó, legalább is nekünk bevált. Szépen feloldja neki a lerakódást.
2016. szept. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ ☺

Ez a sárga orrvaladek meddig tart kb ? Mondjuk nem olyan vad sarga.

2016. szept. 14. 08:22
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nethuszárkodás helyett vidd el orvoshoz, te hülye!
2016. szept. 23. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!