Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ilyen korán romló fogak?

Ilyen korán romló fogak?

Figyelt kérdés
Anyukák van valaki hasonlo helyzetben?3 éves mult a fiam és sok romló foga van.Annyira gyengék a fogai hogy múltkor elesett és kiköpte az első két fogát.Fogorvos azt mondta genetika ,esélyem nincs hozzá elvinni mert a gyerekorvosnál is hányik,összeesik.De mégis nagyon bánt mert mossuk rendszeresen és mégis ilyen kis fiu es már most tele romló fogakkal nagyon elszomorít
2017. jan. 24. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Hat sajnos van ilyen. Nekem nincs, de anyosomnak mar huszon evesen is kb az osszes foga mufog volt. Az en papamnak meg 85 evesen alig hianyzott egy-ket foga, pedig eleteben nem mosott szerintem fogat.
2017. jan. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én inkább elvinném kivizsgáltatni, mert a hosszabb távú érdeke ez.

Ugyan nekem csak a saját fogaim csináltak ilyet, aztán mikor már a hátam is fájt, kiderült, hogy súlyos csontritkulásom lett egy olyan felszívódási zavar miatt, ami más tünetet nem okozott épp - azóta kaptam másfajta kalciumot (pedig előtte is szedtem), meg gyógyszert az alapbetegségemre, és láss csodát, rendbe jöttek a fogaim is, amivel a fogorvos nem tudott mit kezdeni az "ácsmunkán" és fluoridos kenegetésen túl, pedig tényleg nagyon rendes volt. Egy ismerős gyereknél is diagnosztizáltak csontritkulást 4 évesen, egy gyanúsan durva töréses esés után, nála a D-vitamin nem szívódott fel valamiért. Úgyhogy ha nem is biztos, hogy ilyesmi áll a háttérben, jobb utána járni, mint legyinteni rá.

2017. jan. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat😊
2017. jan. 25. 09:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Teermészetesen kizárni nem lehet, hogy valamilyen felszívódási zavara lenne, de statisztikailag legvalószínűbb, hogy korai gyermekkori fogszuvasodása van (early childhood caries=ECC). A fogzománcon található egy vonal (linea neonatalis), ahol a szerkezete gyengébb. Hajlamtól függően ebben a vonalban kezd el szuvasodni a fog, van, hogy rögtön az előtörés idején. Ilyenkor a szülő azt véli felfedezni, hogy már szuvasan jött ki a foga. Ezt a problémát szinten lehet tartani. Érdemes eljárni a fogorvoshoz évente négyszer, hogy ecsetelje, mert ez fájdalommentes beavatkozás, de a gyermek hozzászokik a környezethez. Ha letörtek a fogai, úgyis el kell menni 1 éven belül, mert kis pukli alakulhat ki a tejfog gyökerének megfelelően az ínyen. Akkor már szükséges lesz a beavatkozás.
2017. febr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!