Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 2,5 hónapos a fiam, ilyen...

2,5 hónapos a fiam, ilyen korán kezdődnek a fogzási tünetek?

Figyelt kérdés
Nyálzik, tömi a szájába az öklét, fogni még nem tud, így rágókával nem tud mit kezdeni. Még ez nem zavarna, de nem eszik annyit, látom, hogy éhes, rácuppan a mellre, majd azonnal ellöki, kiköpi. Lassan üríti ki, csomó időt vesz igénybe a szoptatás. Eddig szépen tempósan evett. Már beállt a kereslet kínálat, de most nem fogy el a tej, fejnem kell, különben feszít. Ez a fogzás előjele? Vagy más miatt? 1hete ilyen.
2016. nov. 7. 09:20
 1/8 A kérdező kommentje:

Nálatok hogy volt?

Ez csak ideiglenes nem éves? Vagy étvágytalan?

2016. nov. 7. 09:33
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Ez teljesen normális.

Szinte hetente tesznek fel ide kérdést, hogy fogzik-e a 3 hónapos gyerek, mert nyáladzik, és eszi az öklét...

3 hónapos korban ki még nem bújik a fog, de már rendeződik az íny alatt. Ezért ezek a tünetek.

2016. nov. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem bújik ki még , csak 4 hónapos korra mondta a védőnő hogy bármi tünete lenne a fogzasnak.
2016. nov. 7. 09:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősi körömben gyakorlatilag minden gyerek nyálzott és tömködte az öklét a szájába ilyen korban.

A szoptatás alatti változásokat okozhatja pl. a menstruáció közeledte.

2016. nov. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ugyan ez, holnapután lesz 2 hós. Ő tápszeres, és mostanában nem mindig eszi meg a kaját sem egyszerre, van, hogy 2-3X neki kell állni, 1 órás különbséggel :/
2016. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3hónapos a babám,nálunk is ugyanez volt nemrég. Nyálzik,eszi az öklét,sőt most már minden játékot a szájába vesz,ami a keze ügyébe kerül. Volt ilyen is,hogy elutasította a cicit. Mindig sírt,ha etetni akartam. Rájöttem,hogy már nem szeretne olyan gyakran enni,mint azelőtt,ez volt a probléma
2016. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm 1 hónappal előbb szült, mint én. Mindkettőnk babája 2-3 hónapos korától nyálzott és vették be az öklüket, majd játékokat a szájukba. Az enyémnek már 8 foga volt, amikor az övének az elsők jöttek...

Lehet, hogy fáj a hasa valamitől, amit ettél, frontérzékeny, változnak a hormonjaid...

2016. nov. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyermek mas. Fiamnak 3,5 hosan jott ki az elso foga. 4 hos statuszon mar 2! Foga volt. most 2 eves 20 foggal 😀
2016. nov. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!