Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzik 11 hetesen?

Fogzik 11 hetesen?

Figyelt kérdés

Tapasztaltabb anyukák válaszait várom: jöhet a 11 hetes kisfiam foga?


Egész nap eszi az öklét, nyáladzik, nyugtalan, rosszul alszik és ami a legrosszabb pár napja sír a cicin szoptatás közben. Az utolsó kivételével mindent jól kezelünk, de ez a harc szoptatás közben....szörnyű :(


Alul az első két foga látszik az ínyénél. Két fehér kocka. Ez gyötri meg? Valakinek valami jó tanácsa van? Főleg a szoptatásra :(


2018. márc. 5. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

3 hósan már megtalálja a kezét és azt rágcsálja. Nem azért rágcsálja, mert fogzik, hanem azért mert ezt a mozdulatot tudja csak. Az agy ahogy fejlödik, és utasításokat ad, úgy a gyerek gyakorolja is azt. Most ebben a pillanatban csak néhány dolgot tud még, az egyik, hogy a kezét a szájába dugja. Ès ezt gyakorolni kell, az orális reflex óriási(ezért szopik). A fogzás már a méhben elkezdödik, a fogak egyre elörébb jönnek. De 6 hós kora körül töri csak át az inyt(persze néhány kivétellel). A sirásosdi inkább vagy kevés a tely, vagy növekedési fázisa van, vagy hasa fáj. A növekedési fázisokat megérzed majd még 5 évesen is, mikor mindenen elkezd sírni.


De ugye neked is szokot oknélkül rossz napod lenni, na nála pont ugyan így van...

2018. márc. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mind a négy gyerekem a 12. hétben volt, amikor az elsö foga kibújt, szóval böven lehetséges.
2018. márc. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Uh, első válaszoló, nem szoktam nyeltannal nyektetni senkit, de az a „tely” fizikai fájdalmat okozott XD. Még jó, hogy minden dobozra rá van írva.


A kérdésre válaszolva, ez még nem biztos, hogy fogzás. Nekünk a védőnő amúgy a Dologél kenőcsöt ajánlotta rá, azt bármennyiszer lehet kenni. A mi babánk is ilyen kora körül kezdte tömni az öklét a szájába, öt és fél hónaposan tört át az első foga.


Bár lehet, hogy a te babád nyugtalansága a tejből fakad. Pont ebben a korban volt az enyémnél, hogy többet kezdett enni, és ha nem kapott eleget, nyugtalan volt.

2018. márc. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
*nyelvtannal
2018. márc. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Miért kérdezed hogy fogzik-e, ha írod hogy látod a fogait?!
2018. márc. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Minalunk is igy volt 3 honapos kora korul megjelent a feher kis kocka, eros nyal csurgas,mindig ragja az ujjait.

Vettem neki hutos ragokat, dologelt

Volt hogy egy este nem aludtunk annyira sokat sirt. 5 es fel honapos, meg nem bujt ki neki.

Nallad ahogy mondtak fennall azis hogy kevesebb a tejed. De ha fogzanak akkor nincs is olyan etvagyuk.

2018. márc. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A tej biztos nem kevés neki, mert a szoptatás elején csinálja. Szív 3-at,4-et, beindul a tejleadó és elkezd ordítani. Kivéve, ha álmos, ezért most félálomban etetem, közvetlen ébredés után. Ez kop-kop - beválik.


Azért kérdeztem, hogy lehetséges-e, hogy fogzik, mert nem voltam tisztában vele, hogyha én már látom az ínyében elöl - nem felül az áttőrést! - a két fehér kockát, az tényleg azt jelenti, hogy jön-e a foga. Első gyerek ezért nagyon meglepett.


Dologél termékminta van itthon, ki fogom próbálni. Köszönöm a tanácsot!

2018. márc. 5. 09:28
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Nurofent már adhatsz neki nemsokára, 3 hónapos kortól. Az nálunk életmentő volt, mert se a dologél se a dentinox meg az egyik ilyen gél se használt.
2018. márc. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!