Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Másfél éves gyereknek mennyi...

Másfél éves gyereknek mennyi nurofen (eperizű) adható be? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Férjem azt mondja hogy nem adhatok minden nap neki, csak max 3 napig adhatom és utána akármi van nem adhatom be neki mert májkárosodást okoz... és az 5 ml is csak felosztva adhatom be neki és nem egyszerre egy nap.


Én meg úgy gondolom hogy másfél éves gyereknek egy nap 3-szor adható maximum 5 ml de nem felosztva.


Természetesen azért nem annyira rossz a helyzet hogy minden nap kelljen főleg nem szoktam 3-szor beadni egy nap.

De van úgy hogy kellene beadni és férjem nem engedi és a gyerek meg szenved...


Dentinox-ot nem mindig engedi kenegetni a gyerek, meg az csak az elején hat, hogy pl. vissza tudjon aludni.


Most akkor én tudom tényleg rosszul hogy 5 ml-t nem kaphat egyszerre a gyerek és 3 napnál tovább nem lehet alkalmazni?


2018. jún. 25. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Azt a részét nem értem, hogy a 3-szor 5 ml-en mit nem ért valaki.

Orvosi utasításra lehet 3 napnál tovább adni. Fogzásra soha nem adtam, csak láz esetén.

2018. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

A férjed mond h.lyeseget.

5 milit hogy oszt 2-3 felé?

Ha nurofent adsz neki akkor a gyerek beteg, nem lesz májkárosodása.

Fiam 7 napig 4 szem gyógyszert szed napi 3x :( +3x 5 mili nurofent

Hívd fel a gyerekorvost, vagy a férjeddel menjetek el és magyarázza ő is el, hátha megérti a férjed

2018. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

na ez az én tudom hogy 3 szor 5 ml-t lehet adni nem pedig úgy hogy egyszer mondjuk 2 aztán 1 és megint 1 ml. Ez szerintem baromság.


3-szor 5 ml


csak férjem okoskodik hogy felosztva...

2018. jún. 25. 16:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor magyarázd el neki, hogy 3*5ml=15ml, 15ml napi háromszorra elosztva az 5 ml egyszerre.
2018. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

1-3 éves gyerek naponta maximum 3x5ml-t, azaz összesen 15 ml-t kaphat. Panadolból pl. 6-6,5ml az egyszeri adag, ami naponta maximum 4x adható, azaz összesen kb. 24ml.


Napokig én sem adnám, inkább felváltva panadollal vagy extrém esetben (pl. láz) kúppal.


14 hónapos lányomnak most jönnek az első rágófogai és két éjszaka kapott 5-5 ml-t, de napközben szerencsére nem kell.

2018. jún. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1%
De kár egy ilyen kisgyereket rászoktatni a gyógyszerre. Igy nem fog kialakulni az immun rendszere.
2018. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó te végig néznéd hogy a gyereked sír egész éjjel?

Vagy éppen 39 fokos lázas, arcüreggyulladással hörög nem adnál gyógyszert?


A fogfájás egy felnőtt embert is megkínoz akkor egy ilyen pici mit érezhet?

2018. jún. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hiába mondtam neki csak a saját véleményét hajtsa meg emiatt veszekedett is velem, leköpött meg csúnyán beszélt velem (szépen fogalmazva).


De persze nem panaszkodni jöttem ide csak most már gondoltam rákérdezek hogy tényleg mi az igazság, persze legbelül tudtam hogy én tudom jól. Még ha igaza is lenne hogy viselkedhet igy.:( Persze reggel bocsánatot kért utána viszont továbbra is a saját véleményét hajtja és úgy gondolja neki van igaza. Igy amikor együtt vagyunk és a gyereknek fáj a foga és semmi nem segit én már nem is tudom mit csináljak...gyerek üvöltés idegesiti de a nurofent meg tiltja vagy nem rendes adagot enged beadni...:(

2018. jún. 27. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!