Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a gyerekének hinyzik 1 foga? Később lett ott csontfog?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves, hiányzik a bal felső 2-esfoga. Van itt olyan, akinek a gyerekének szintén hiányzott egy tejfoga, de a csontfoga megvolt? Sajnos nem lehet megnézni, hogy lesz-e csontfoga, ki kell várni... van rá megoldás, ha nincs, akkor is, de érdekelne, mennyire gyakori ez, s aki így járt, mit tett?
2019. márc. 24. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekünk pont fordítva tejfog volt csontfog nincs :( de nem lehet pótolni amíg a teljes fogváltás nincs :(

Azt mondták ha nincs tejfog rendes fog sem lesz

2019. márc. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is fordítva van, tejfogam volt, a csontfogam viszont nem nőtt ki, alul a 4-es, szerencsére hátrébb van, mivel igazodott a többi, így nincs lyuk.
2019. márc. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1, pedig pont fordítva szokott lenni, attól, h nincs tej, csont még nagy eséllyel lesz, ilyet nem is olvastam, mint a ti esetetek :O
2019. márc. 24. 19:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a röntgenen lehet látni.
2019. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
fogorvos azt mondta, hogy ilyen piciként még nem látni :(
2019. márc. 24. 20:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem hiányzik a felső 2 metszőm mindkét tejem megvolt(egyik még most is) csont fogam viszont nem
2019. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen ez a másik, azt mondta a fogdoki, hpgy gyakoribb, hogy mind a kettő hiányzik, mint hogy csak 1.


És neked mi lett? Rakattál pótlást vagy szabályoztattad-csiszoltattad a többit?

2019. márc. 25. 10:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát a csont szemfogam van a 2. metszők helyén, de csak simán szabályozva van. Nem akartam, hogy nagyon belenyúljanak és egy idő után megszoktam

(Most 5 szemfogam is van :D)

Nekem tetszik különlehesebbnek érzem így magam, még úgy is, ha nem egy esztétikai etalon)


#6 voltam

2019. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokszor a kismetszők csak csökevényes formában jelennek meg a fogazatban, vagy a fogcsíra hiányában elő sem bújnak. Ugyanez a helyzet a bölcsességfogakkal is, az évszázadok alatt megváltozott étrend miatt a fölöslegesnek vélt elemeket az evolúció elhagyja. Ez az oka a harmadik moláris, illetve a kismetsző fogak gyakori hiányának, nincs már az emberi szervezetnek szüksége rájuk. Egy röntgenre azonban érdemes a kicsit elvinni, mert ott megtudják állapítani hogy mennyi csírája van. Fogcsírahiányt még okozhat bármilyen még a méhben ért negatív hatás is, de mivel a kismetszők elhagyása elég gyakori dolog, én az evolúcióra és a genetikára tippelnék. :)
2019. ápr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi! fogorvos azt mondta, hogy méh kicsi, felesleges lenne röntgenezni
2019. ápr. 5. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!