Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Két babát szeretnénk, ebből...

Két babát szeretnénk, ebből egyet szültem tavaly. Mikor járnánk a legjobban: csok igénybevétele 2 gyerek után vagy az új babaváró hitel egy baba után? A kettő együtt is igénybevehető?

Figyelt kérdés

Nem vagyok teljesen jól informált, pici Baba mellett nehéz ezzel foglalkozni, ráadásul sok helyen téves információ van.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2019. aug. 4. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
A kettő nem zárja ki egymást, sőt úgy tudom, a babaváró lehet önerő a csokhoz.
2019. aug. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen őszintén mondom, lehet lepontozni, de előbb babaváró hitel, ha már terhes vagy és csok csak akkor, ha már megvan a baba. Mert mi van, ha nem jön össze a baba, vagy elváltok a férjeddel vagy szétmentek még azelőtt, hogy megvan a baba? Akkor meg lehet visszafizetni. És nem keveset. Van ennek értelme? El is törölném ezt, hogy olyanra verjék adósságba magukat a családok, ami még meg sincs!
2019. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előbb a Csok + hitel, előre felvenni a 2 babára! Majd utánna míg meg nem születik a baba, a Babaváro!

A teljes babaváró nem lehet lakás önereje, és babaváró után fél évig nem adnak lakáshitelt, viszont Csok után adnak babavárót!

2019. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
60%

Hát én a helyedben nem venném fel.

Nyilván nem fog úgy járni mint a deviza mivel ez alapból forint alapú, de lesz ezzel is probléma ha kipukkan a lufi.

2019. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
12%

Uramisten. Tényleg vannak akik ezekhez igazítják a gyerekvállalást??? WTF?

Akkor jártok a legjobban, ha annyi gyereket vállaltok és akkor, amikor hitelek nélkül is fel tudjátok őket nevelni...

2019. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

Darab...darab. Az egyik 'darab' már meg van - pipa... a második 'darab' meg jókor kell érkezzen a pénzért.

Már a megfogalmazás is nagyon gáz. 'Ebből egyet szültem tavaly'. Nem tárgyakról beszélünk vagy eszközökről a pénzszerzéshez. Vagy mégis??? Nem inkább azt kéne mérlegelni hogy hogy fogsz bírni két picivel otthon? Vagy hogy a jelenlegi anyagiakkal megengedhetitek-e az újabb picúrt?

2019. aug. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!