Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a várandósság alatt az...

Ha a várandósság alatt az igénybe vehető táppénzes napok kimerítése után magamnak fizettem a TB járulékot, akkor a CSED folyósítása alatt is ugyanúgy kell fizessem?

Figyelt kérdés
A munkaviszonyom ugyanúgy fennáll, viszont nem dolgoztam ott annyi időt, ami a szinte egész várandósságra igénybe vehető táppénzes folyósítást lefedte volna, így kb 4 hónapot fizettem a TB járulékot magam után. Az anyaság során utalt járandósagok alatt mi a helyzet ezzel?

2019. aug. 24. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
A járandósságok alatt biztosítva vagy. A kérdés az, hogy megvan-e a munkaviszonyod.
2019. aug. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Értem, hogy kimerítetted a táppénzes napokat, de ha tényleg megvolt a munkaviszonyod, sztem nem kellett volna a TB-t fizetned magad után. (Facebook: TB kisokos kismamáknak csoport szakértőkkel!!!). Az ellátás alatt biztos nem kell fizetned, csak hogy a kérdésre is válaszoljak, ha jogosult vagy csed-re, gyed-re.
2019. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Itt valami nem kerek. Ha kimerítetted a táppénzkeretet, megszűnt a biztosítási jogviszonyod (nem egyenlő a munkaviszonnyal). Ilyen esetben nem jár csed, mert a szülés napján nem vagy biztosított.

Ha magad fizeted a tb-d, azzal nem válsz biztosítottá, csak természetbeli szolgáltatásra (=orvos) jogosulttá.

2019. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy a hármas írja. Attol, hogy meg van a munkaviszonyod, még nem vagy biztosított, hisz azzal, hogy nem vagy jogosult táppénzre, szünetel a biztosításod is. Így sajnos csedre és gyedre nem leszel jogosult.
2019. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az Államkincstártól kapott levelemben megállapították a CSED összegét, így gondolom jogosult vagyok rá. :)
2019. aug. 25. 09:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell fizetned a tb-t. Csed, gyed alatt biztosított vagy. Csak ki kell jelentkezned, nem elég, ha csak simán nem fizetsz.
2019. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!