Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár a CSED? Mi az a passzív CSED?

Jár a CSED? Mi az a passzív CSED?

Figyelt kérdés
Amikor kiderült, hogy babát várok épp a felmondási időm töltöttem az addigi munkahelyemen(1év folyamatos munkaviszony), viszont a jelenlegi helyemen csak napi bejelentővel foglalkoztatnak, és nem is szeretnének így rendesen felvenni. Márciusban fogok szülni, jár nekem így a csed?
2019. szept. 9. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem jár. És passzívan sem.
2019. szept. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Passzívan akkor kaphatnád, ha már az ellátás folyósítása alatt szűnne meg a munkaviszonyod, csed, gyed alatt, nem ebben az esetben. Hiába volt egy év folyamatos munkaviszonyod, ha a márciusig még hátralévő 7 hónapban már nem lesz. A napi bejelentés sajnos nem számít a szülés után kapható keresetpótló ellátások szempontjából.
2019. szept. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem jár sem csed, sem gyed, csak a gyes.
2019. szept. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem gondoltátok át. Csak a 26 ezer GYES fog járni és a 12 ezer családi 3 évig. Illetve szülés után egyetlen egyszer a hatvanvalahányezer anyasági.
2019. szept. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos ez nem rajtam múlt...ahogy lejárt a munkaügyis támogatás, nem hosszabbított meg a cég, hiába hitegettek :(
2019. szept. 10. 12:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nem voltak korrektek veled, de ezek a makacs tények, amiket írtunk fentebb. Marad fél évig a gyes, utána apa elmehet gyedre munka mellett, persze ha megfelel a feltételeknek.
2019. szept. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!