Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha munkanélküli segély alatt...

Ha munkanélküli segély alatt esnék teherbe, csak gyes járna szülés után?

Figyelt kérdés

Sok-sok éven át dolgoztam folyamatosan, majd 3 éve elmentem szülni, kaptam csedet, gyedet, gyest és közben végig próbálkoztunk tesóval, de nem jött össze, majd most lejárt a gyes és a melóhelyemről elküldtek, nem vettek vissza, így munkanélkülin vagyok pár napja.

Munkát keresek, de azon filózom, ha tovább próbálkozunk a tesóprojekttel, mire számíthatok?

Ha a 3 hónap segély alatt esem teherbe, akkor utána már esélytelen terhesen állást találni, így biztos, h biztosítási jogviszony nélkül szülnék. Ilyenkor jól gondolom, h hiába güriztem végig már sok évet, csak a gyes járna? És ha az utolsó hónapban, amikor szülnék, bejelentene valaki egy hónapra a vállalkozásába? Akkor hogy számolnak? Így ugye a 9 hónap alatt 3-ban segélyen lennék, 5-ben semmin, 1-en, a végén meg bejelentenének. Plusz lenne a segély előtt több, mint 10 év munkaviszonyom, ami jól sejtem, hogy semmi alapot nem jelentene?

Ha találok melót, azt a részét értem, csak jó lenne, ha nem kéne kihagyni hónapokat a próbálkozással, pedig ha találok állást, legalább a próbaidő alatt várni kell sajnos.



2019. szept. 4. 15:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Sosem fogom megérteni, hogy ha valaki munkanélküli, miért azzal foglalkozik, hogy gyereket csináljon? Miért nem az zavar jobban, hogy nincs munkád?


Amúgy bejelentetheted magad ismerőshöz.

2019. szept. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Azért filózom, mert nem vagyok már mai csirke, plusz nem szeretnénk nagy korkülönbséget, plusz, nem akartam újra dolgozni, hanem tesózni szerettem volna, így nem akarok időt húzni azzal, h melózom.

Ha bejelent ismerős, de csak az utolsó hó apra, akkor játna-e gyed, ez a kérdés?

2019. szept. 4. 15:40
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem járna a gyed ha csak az utolsó honapra jelent be valaki, hiszen ott van még az a rengeteg hónap munka nélküliség, amikor semmit nem kapsz sehonnan.
2019. szept. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Az egészen világos, hogy dolgozni nem akarsz.


A kis korkülönbségről meg már lecsúsztál.

2019. szept. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez elég egyértelmű volt eddig is szerintem, h nem akatok dolgozni, ha nem muszáj... hanem babáznék. Nem ez a kerdés.

Ha az utolsó 2 évben megvan a 365 nap munkaiszony, ami úgy tudom, a gyed feltétele, plusz be vagyok jelentve szüléskor, akkor miert nem jár?

Leci, olyanok írjanak, akik tudják, mi alapján kalkulálják a gyedet. Az elítélő kommentek nem kellenek. Az en dolgom.

2019. szept. 4. 16:06
 6/15 anonim ***** válasza:
Az ekézést megtették előttem, megjegyzem jogosan. A válasz pedig, hogy igen, csak gyes járna.
2019. szept. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha megvolt a kellő munkaviszonyod és a szülésed pillanatában van biztosítási jogviszonyod, akkor természetesen nem csak gyes járna. De egyébként meg csak igen. És nem tudom miért kell kiakadni kérdező, hogy megszólnak egyesek, hogy segélyre akarsz szülni. Nyilván, ha van mire szülni, akkor nem fogsz éhezni a gyes mellett sem, ha meg gond anyagilag, akkor meg nem gyereket kell szülni, hanem dolgozni. Ne szüljön olyan, akinek nincs mire. Ez ennyire egyszerű. Ha van mire, akkor meg a gyes és a családi pótlék pont elég arra, amit a gyerekre költesz egy adott hónapban. Ha ez nem elég a megélhetésre, akkor tényleg ne szülj, hanem dolgozz és fogadd el, hogy neked ennyi jutott. Szép dolog a gyerek, meg a testvér, meg minden, de stabil anyagi és érzelmi háttér kell a gyerekneveléshez, amit ha nem tudsz biztosítani, akkor nem kell szülni!
2019. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért kell szidni itt mindenkit, ha személyesen beszélnénk, biztosan csak a pillogás menne meg a bájmosoly.

Ha valaki lehúz 15 évet a melóban, majd szülni meg és nem jön össze a második gyerek, és emiatt másképp alakul, mint tervezte és feltesz egy kérdést, miért kell mindjárt azt éreztetni vele, h egy semmirekellő fos. Nem értem.

Ha vki masokat bánt, benne van a hiba.

Én úgy latom, ezen az oldalon egy kommentelő sem ért semmihez, csak az a lényeg, h aki kerdez vmit, azt gyorsan csinaljuk ki, ugassuk le, fordítsuk ellene a kerdését, tiporjunk bele.

Minek vannak kérdés kategóriák, ha erdemi választ egyikben sem kapsz, csak a másik letiprása megy?

2019. szept. 4. 16:38
 9/15 A kérdező kommentje:

Szerintem az, h van-e eleg pénzem a gyerek felnevelésére, egy masik topikba tartozik. Akki emiatt akar velem diskuralni, megtehetjük mashol.

Most a kerdésemre szeretnék választ kapni.

Ha a szülés előtt volt az elmúlt 2 évben 365 nap biztosítasí viszonyod, akkor jár a gyed és h a szülést megelőző 180 nap előtti béred számít, ez is biztos. De mi van, ha a szülést megelőzően csak 30 nap bered volt, 180 nem. Akkor mi lesz a gyed alapja?

2019. szept. 4. 16:43
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

A minimálbér.


Amúgy szemtől szemben sem bájolgok azzal a nőkkel, akik lusták dolgozni. Semmibe nem nézem őket.

2019. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!