Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire vagyok jogosult? Milyen...

Mire vagyok jogosult? Milyen sorrendben?

Figyelt kérdés
Jelenleg boltban dolgozom, a nettó fizetésem 139ezer Ft. Babát tervezünk. Kérdésem arra irányul, ha eljövök terhesen, akkor milyen sorrendben, milyen ellátást fogok kapni, és milyen összeget? Nem tudom sajnos, hogyan működnek ezek. Köszönöm. :)
2019. szept. 16. 07:30
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

"Ha eljövök terhesen..."- amennyiben ez azt jelenti, higy felmondasz, akkor a szülésig semmi nem jár, -más a 3 hónap munkanelkuli- a szülés utána pedigbcsaladipotlek és gyes.

Ha táppénzre tervezel menni, akkor a nettó munkabéred 50 vagy 60% a táppénz a szülésig, utána csed, majd gyed és végül gyes.

2019. szept. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Eloszor is mondjuk számit miota dolgozol meg hogy milyen szerzodessel. Pl hatarozott v határozatlan időtartamuval. Esetleg tanulsz e mellette stb. Fel ne mondjal semmikepp.
2019. szept. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen táppénzre gondoltam eljönni, de szerintem ezt egy értelmes ember így is értette. És meg van az 1 éves munkaviszonyom, aminek meg kell lennie, határozott a szerződésem.
2019. szept. 16. 07:53
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Meddig érvényes a szerződésed?
2019. szept. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Még terhes sem vagy, de már azon jár az eszed, hogy tudsz elmenni táppénzre. Nem semmi.

Ha lejár a munkaszerződésed, nem köteles tovább alkalmazni a főnököd. És ha a szülés idején nincs semmi bejelentett munkád, nem fogsz kapni semmit se.

2019. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

"Igen táppénzre gondoltam eljönni, de szerintem ezt egy értelmes ember így is értette."


NEM, draga nagyképű csillagocska, egy értelmes ember úgy érti, ahogy írtad. Ejonni-felmondani. Egy értelmes ember tud értelmesen kérdést feltenni, neked ez ugye nem sikerült.

2019. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%
Határozott szerződés? Az ciki. Vagy csak fogalmad sincs, mit jelent.
2019. szept. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Határozott szerződéssel szerintem ne menj el sehová...sőt.Terhes se legyél
2019. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Határozott szerződéssel ne gondolkodj ilyesmin, mert egyszerűen nem hosszabbítják meg és kész. Nagy szívás lesz mert semmi nem véd és lfszt fogsz kapni.

Ha nagyon nagyon jó és nélkülözhetetlen dolgozó vagy és mindenképp szeretnének megtartani, és nagyon rendes a főnököd, akkor előfordulhat hogy hosszabbítgatják a szerződésed (tesómmal így történt), akkor jár a csed, gyed, gyes is. Lássuk be, erre kevés az esélyed.

2019. szept. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!