Most akkor kapok megint táppénzt is (gyed mellé)?

Figyelt kérdés
Gyeden vagyok a kisfiammal. Veszélyeztetett terhes voltam vele, mert előtte volt egy vetélésem, így 9 hónapig végig táppénzen voltam kismamaként. Most 1 éves a kisfiam és úgy néz ki jön a kistesó :) Úgy tudom, akkor most megint kaphatok táppénzt is a pocaklakóra a gyedem mellé? Amúgy kerek 1 évet dolgoztam a munkahelyemen, ahonnan szülni mentem tavaly (ha ez számít)
2019. okt. 1. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kaphatsz, ha megszakítod a fizetés nélküli szabadságot. Ezt minimum 30 nappal előbb jelezned kell a munkáltatód felé, valamint azt is, hogy újra terhes vagy, és nem szándékozol dolgozni, hanem táppénzre mész.
2019. okt. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ha megszakítom se rúghatnak ki?
2019. okt. 1. 13:17
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel terhes vagy, él továbbra is a védettség. Nem kötelező megszakítani, maradhatsz csak gyeden,de akkor nem jár táppénz.
2019. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ja értem, köszönöm.

Akkor ebből semmi hátrányom nem származhat később sem?

Szeretném kapni gyed mellé a táppénzt is természetesen, dupla fizetés :)

2019. okt. 1. 13:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lesz e belőle hátrányod az attól függ milyen a munkáltatók. Szerintem elég sok olyan hely van ahol nem örülnének ha bejelentebéd, hogy vegyenek vissza állományba de mész is rögtön táppénzre. Meg lehet csinálni persze. De nem biztos, hogy tárt karokkal fognak várni ha majd vissza szeretnél menni dolgozni. Ha nem akarsz oda visszamenni, akkor simán jó ötlet.
2019. okt. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék visszamenni oda :)

Köszi a választ

2019. okt. 1. 14:29
 7/14 A kérdező kommentje:
Amúgy nem a munkálatatóm a kifizetőhely, a múltkori táppénzt sem ők utalták
2019. okt. 1. 14:32
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Visszavenni biztos nem fognak egy ilyen után. (Törvényes, csak nem korrekt a munkáltatóval, a TP egyharmadát ugyanis ő fizeti, az neki kidobott pénz.) Ha ezt nem bánod, akkor ahogy az első írta.
2019. okt. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindegy ki a kifizetőhely, a táppénz harmada a munkáltatót terheli. Buktató esetleg ott lehet, ha a cég megszűnik, vagy csoportos leépítés történik, mert akkor a védettség mit sem ér.
2019. okt. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Hátrányod annyi lesz, hogy nem fog visszavenni. Törvényesnek törvényes az ellátás igénybevétele, de nem fair felállás, és a legtöbb munkáltató nem szereti. Én nem játszottam így, bár nem is akartam kis korkülönbséget, ha igy lett volna,nem szorakozok ezzel a jaj kivennék szabit, de nem jönnék vissza ám, nehogy azr hidd,megyek egyből táppénzre dolgot.

Értem én, pénzből élünk, de emellett egyenes, korrekt ember is vagyok, és nem szarakodnék filléreken. Nem vagyunk milliomosok, de ha enélkül valaki nem tud eltartani 1 gyereket, akkor minek második?

2019. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!