Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Passzív gyed alatt nekem kell...

Passzív gyed alatt nekem kell fizetnem magam után a tb-t?

Figyelt kérdés

Gyed alatt le fog járni a szerződésem. Úgy tudom unana is kapom csak át vált passzívba,csak a tb-t kell nekem fizetni.

Ez így van?



2019. okt. 10. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell, sőt ha majd lejár a gyed, utána gyes alatt sem. Biztosított vagy, amíg ezeket kapod.
2019. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy kell fizetni!
2019. okt. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell fizetni. Úgy tudom gyes utan is 45 napig biztosított vagy utana kell kerni a csekkeket, ha nincs munkaviszonyod.
2019. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis kiegészítés. Ha nincs munkaviszony gyed és gyes alatt, akkor az anya nem biztosított, csak egészségügyi ellátásra jogosult. A kettő nem ugyanaz.
2019. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a 4-es hozzászóló írta. Nem vagy biztosított, de nem kell fizetned a tb-t magad után.

De ha még egy babát szeretnétek, akkor újra meg kell szerezned szülés előtt a jogosultságot. Magyarul vissza kell menned dolgozni.

2019. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is így hallottam 😕


Azon is gondolkodtam már, hogy ebben az esetben jobban megérné ha párom venné igénybe a gyedet. Az ő fizetésével megkapnánk a maxot. Én meg inkább fizetném a tb-t.

Mit gondoltok?

2019. okt. 10. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy nem biztosított csak egészségügyi ellátásra jogosult? Mert én márciusban szültem és áprilisban megszűnt a munkaviszonyom, CSED-en vagyok, és azt mondták, hogy TB-t kell fizetnem.
2020. máj. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!