Jár-e CSED, GYED?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10.24-én lesz 2 éves, vele 1 éves koráig kaptam méltányossági CSED-et és GYED-et (egy korábbi problémás munkahely miatt 10 nap hiányzott a 365-ből) utána GYES-t kapok. A munkaviszonyom nem szűnt meg, de nem mentem vissza dolgozni (megszűnt az budapesti irodája a cégnek, így nem is tudtam volna, csak másik városba). A 2. terhességem 10. hetében vagyok jelenleg, és érdekelne hogy kell-e vagy tehetek-e még valamit, hogy másodszorra már jogosult legyek ezekre a juttatásokra?

2019. okt. 20. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megvan a munkaviszonyt, akkor elvileg ugyanaz jár, mint az elsőre. Hogy ezt a méltányossági dolgot másodszor is megitelik-e ezt nem tudom. Ilyenről még nem is hallottam

Mivel alapból a csed 6 hónapig jár akkor is ha megvan a munkaviszony nem is értem te hogy kaphattad tovább (???)

2019. okt. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
6 hónapos koráig CSED-et, utána 1 éves koráig GYED-et (így van ha jól emlékszem, sosem tudom melyik melyik). De a lényeg az, hogy nem egyszerre hanem egymás után kaptam őket, ahogy normálisan is járna, csak nem 2 éves koráig, csak 1. Én is gondoltam arra amit írtál, szerintem ez nem ennyire automatikus, hanem újra lesz számolva, hogy van-e 365 napom. Csak nem tudom, hogy most a GYES úgy, hogy nem szűnt meg a munkaviszonyom, biztosítotti jogviszonynak számít-e?
2019. okt. 20. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja így már értem. Hu picit komplikált tényleg. De szerintem az van, hogy most is az eredeti alapjan fognak számolni(amiből az elsonel). Mert ezek az ellátások nem számítanak bele.
2019. okt. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Méltányossági csedet/gyedet nem ítélnek meg kétszer egymás után, legalábbis ebben az esetben. Ugyanis hiába van meg a munkaviszony, ha vissza nem tudsz menni, ergo megszakítani sem tudod a fizetés-nélkülit, hogy aztán táppénzre menj, lévén nincs hova visszamenni. Az első méltányossággal megítélt ellátások óta pedig nem dolgoztál és nem is fogsz tudni, így hiába a meglévő munkaviszony, ha azóta sem nőtt egy nappal sem a ledolgozott napjaid száma. Elég nyakatekert helyzet, de valószínű, ha nem is száz százalék, hogy ezek után, ilyen feltételekkel már csak gyes fog járni. Van a facebookon tb-s kismamás csoport, ott kérdezz, biztos választ fogsz kapni szakértőktől.
2019. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!