Járna az utàn is?

Figyelt kérdés
Lehet picit hosszú lesz. Olyan kérdésem volna, ha a baba születésekor (vagy elôtte) meg igényelem a CSED-et, ha megkapom és a CSED folyósítàsa alatt megszûnik a munkaviszonyom (hatàrozott idejû, a terhességem véd, de a szerzôdés lejártàt követôen a fônököm valószínûleg nem fogja meghosszabítani), ha lejár a CSEDnek az ideje, munkaviszony nélkül van lehetôségem a GYED-et megigényelni? Figyelembe véve, hogy a CSED igényléskor volt biztosítàsi jogviszonyom? Vagy az nem számít? Csak azt figyelik hogy a GYED igénylésekor legyen munkaviszonyom? Aki jobban jàrtas ebben tudna esetleg nekem segíteni?

2019. okt. 17. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos mivel a Gyedet újra számolják és az egy újabb procedúra,akkor is kell lenni munkaviszonynak,különben miből számolják ki. Sajnálom,de ezt most bukod :(
2019. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm vàlaszod. Pl olyat tudok tenni, hogy nem a CSED-et igénylem szüléskor hanem a GYED-et? Mert ugye a GYED több ideig jàr. Ha jól tudom, akkor ha a GYED igénylése alatt van munkaviszonyom és meg is kapom, pár hónap mulva hiàba jàr le a munkaviszonyom, mivel megigényeltem munkaviszony alatt és megkaptam így végig kell jàrnia!?? (Remélem érthetô a fogalmazàsom) (pl: nem tudom pontosan hàny hónapig jár a gyed, de tegyük fel 2 évig. Ha megigénylem, megkapom, de a 3. hónapba lejár a munkaviszonyom, végig a két évig fogom kapni a GYED-et? attól függetlenûl hogy màr nem lesz munkaviszonyom?)
2019. okt. 17. 09:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jár. Ugyan nem határozott munkaviszonyból, de eljöttem CSED alatt, és utána passzív jogon járt a GYED.

Eszerint az oldal szerint neked is jár: [link]

2019. okt. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
GYED-et nem igényelhetsz előre, mindenképpen CSED-del fogsz kezdeni.
2019. okt. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A cseddel fogod kezdeni, de ugyanúgy jáni fog a gyed is, ezt nevezik passzív gyednek. Az számít csak, hogy a szülés napján volt munkviszonyod, ha utána megszűnik, az nem gond (ebből a szempontból). Azt hiszem, be is lehet ikszelni az igénylőlapon, hogy csedet és gyedet is igénylesz egyszerre, így nem is kell később újabb igényléssel bajlódni.
2019. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6%
Nem lesz munkaviszonya mikor indulna a gyed.Ne beszéljetek hülyeségeket!
2019. okt. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%-os, te írkálsz baromságokat, hogyne járna már. Passzív jogon. Ugyanabból számolják majd mint a CSED-et, az előtte lévő hónapok számítanak és az, hogy a szülés pillanatában megvolt a jogviszony. A folyósítás alatt szűnt meg. Az újabb terhességnél nem járna már. Azelőtt ismét menni kell dolgozni.
2019. okt. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 75%-os hozzászóló! Ne bolondítsd itt a népet a butaságaiddal.

A törvény úgy rendelkezik: csed/gyed igénylés feltétele a 2 éven belüli legalább 365 nap biztosítási jogviszony és a szülés napján élő biztosítási jogviszony vagy a baba a megszünést követően 42 napon belül szülessen.

Kérdezőnek járni fog a gyed passzív jogon az első babára. De ha újra szülni szeretne, újra meg kell felelnie a feltételeknek. Magyarán a kövezkező baba előtt vissza kell mennie dolgozni, ellenkező esetben csak gyes jár.

Csók a családnak!

Egy TB üi,

2019. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!