Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED-et mikor kell igényelni?

CSED-et mikor kell igényelni?

Figyelt kérdés

Ha NEM 28 nappal szülés előtt, hanem ha megvan a baba, akkor igényelném? Olvasom, hogy a munkáltatónál kell egy nyomtatványt kitölteni. Na de mikor? Ez ráér szülés után? Vagy a nyomtatványért még szülés előtt menjek be, és ha megvan a baba, utána vigyem vissza? Vagy esetleg a férjem is be tudja vinni a munkahelyemre?

Első baba, nem nagyon vagyok képben az ilyen igényléses dolgokkal.


2019. nov. 5. 15:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve a táppénz megszüntetés hogy működik, azt mikor kell?
2019. nov. 5. 15:24
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Netről letölthető a nyomtatvany
2019. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Táppénz akkor szűnik meg amikor bekerulsz a kórházba.Akkor hívd fel a háziorvosod hogy bent vagy. Csedet kitöltheted már a baba születése után de felesleges leadni mert kell a tajszáma szóval akkor ráérsz. Ez kb a szülétése után 2 héttel jön meg postán de változó. Nyomtatványért nem kell bemenni,letöltöd netről . Ha a munkahelyed kifizetőhely, oda vidd vissza,de ha nem,akkor szerintem jobban jársz ha magad viszed be a kerületi okmányirodába mert ők egyből megküldik az oepnek. A munkáltatók könyvelője űl rajta általában ahogy tapasztaltam
2019. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és amikor kitöltöd a papirt,a baba születése napját kell ráírni,hogy onnantól kéred
2019. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb irták

Ha kórházba kerülsz, hívod a háziorvost.

Ki töltöd az igénylőt és el küldöd a munkáltatónak, ha kifizetohely.


Nálam kifizetohely volt és Taj nélkül küldtem be, mert megbeszéltem a HR-sel hogy emailben majd elkuldom a számot.

Meglepett, mert enélkül is kaptam CSED-t, csak utólag írták be, addig hianypotlason volt.

2019. nov. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi nem voltam egyértelmű


Én pl előre kitoltottem és amikor hazamentunk már csak a születesi napot kellett beirni, így küldtem el.

A Taj-t ők írták bele.

2019. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Tehát akkor ha bekerülök a kórházba, akkor hívjam a háziorvost? Ne akkor ha megszültem? Mert ha pl. bekerülök és 2 napig vajúdok, akkor arra a 2 napra mi jár?

2019. nov. 5. 17:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra a 2 napra a korhazi ellatas jár vagy hogy mondjam.

Igazából hivhatod akkor is de a korhaz elotti napon zarja le mert ugy kell.

A csedet valoban igényelted elobb de en ugy tudtam taj nélkül még nem kezdik el. Hiánypótlást kernek igen

2019. nov. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szüles előtt be kellet már fekudnom, arra is tappenz jár, csak 50% és ahhoz majd a kórházban adnak egy igazolást és azt adod le a Munkahelynek, nem a klasszikus rózsaszín tappenzes papirt
2019. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!