Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

Van, volt így valaki, aki "apa gyedet" kért?

Mielőtt szultem, megszűnt a munkaviszonyom, álláskeresőként mentem szilni, így kapom a csedet. A férjem dolgozik, utána szeretnénk kapni a gyedet. Tudom, hogy így nem leszek biztosított, fizetnem kell a tb-t... De jelenleg jobban megérné. Van valakinek ezzel tapasztalata?

nov. 8. 19:18  Privát üzenet  

A válaszok

Persze! Simán megoldható a gyerek 6 hónapos korától igényeljétek a gyedet az apa munkahelyén és akkortól kell neked is bejelentkezned a NAV-felé TB-fizetésre.

2 éves kora után meg kapod a gyest, akkor meg kijelentkezel a NAV-nál a gyeses határozattal a kezedben és akkor kapod a gyest a gyerek 3 éves koráig.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont nov. 8. 19:53 Privát üzenet
De mi pontosan a kérdés? Hogy hogy kell igényelni, vagy mennyi idő elbírálás, vagy milyen jövedelemből számolják?

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont nov. 8. 19:56 Privát üzenet
Más választás nem nagyon van. Ha betölti a két évet még keresel munkát.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont nov. 9. 13:13 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Akinek az Oep utalja a GYEDet, megkapta ma?
Ha munkahelyrol kaptam elso ket evben a csedet illetve gyedet, akkor most a gyest a munkahelyemen kell igenyelnem vagy hol?
A gyedet, csedet stb. miből számítják?
195. 000 a férjem Bruttó bére, mennyi Gyedet kapna?
Gyedet visszamenoleg mikor fizetik?
Mennyi gyedet kap aki nem kért adókedvezményt és a maximumot kapja?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!