Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha próbaidő alatt elküldtek a...

Ha próbaidő alatt elküldtek a munkahelyemről milyen támogatásokra vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok és én már mikor kiderült hogy terhes vagyok elmondtam a főnökömnek. Jan.7ig lettem volna próbaidős, de az intézményvezető már akkor közös megegyezéses felmondást ajánlott mikor elmondtam. Mondtam megpróbálok addig dolgozni, ameddig bírom, de hogy anno trombózis, embóliám volt így lehet veszélyeztetett leszek és az orvos nem fog engedni. Náthás lettem, begörcsöltem és hasba is rúgott az egyik kisgyerek, mivel bölcsibe dolgoztam. A főnököm szabit írt arra a hétre, mert hogy az több pénz és ne menjek még táppénzre. Ezen a héten se vagyok még túl jól, ezért azt mondta még ír szabit mert úgyis ki kell venni. Aztán hétfőn felhívott a nagyfőnök és közölte hogy azonnali hatállyal felmond nekem. Mennyire jogos ez így ? Én őszinte voltam már a legelején, de ők nem akarták hogy táppénzre menjek. Előtte jún.29.én szűnt meg az előző munkahelyemen a munkaviszonyom, ahol 1 évet dolgoztam. Csökkentek a megrendelések, így több embert elküldtek. Megvan igazából az elmúlt 2 évben a biztosított 365 nap munkaviszonyom. Mire vagyok így jogosult? Hova kellene bemennem érdeklődni?
2019. nov. 20. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

próbaidő alatt számomra értelmezhetetlen a közös megegyezés. Próbaidő alatt indolkás nélkül bmelyik fél bmikor kezdeményezheti a munkaviszony megszüntetését.


Jogos, így jártál.

2019. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Csak a családi meg a gyes.
2019. nov. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Próbaidő alatt, bármelyk fél, indoklás nélkül, azonnali hatállyal felmondhat. Szóval, jogos igen.

Jogosult GYES-re leszel, ugyanis a szülés pillanatában biztosítottnak kell lenned, ergo kell egy folyamatos munkaviszony.

2019. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Ez nem ennyire egyszerű. Tény, hogy próbaidő alatt bármikor elküldhető a munkavállaló, viszont a terhesség miatt nem érhet senkit hátrányos megkülönböztetés. Ha bizonyítható, hogy emiatt szűnt meg a munkaviszony, akkor az törvénybe ütközik. El lehet menni vele a munkaügyi bíróságra pereskedni, de az rengeteg idő, és nem is ingyenes. Viszont ha azt megnyeri a munkavállaló, akkor vissza kell visszamenőleg állítani a munkaviszonyát.
2019. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Próbaidő alatt nincs védettség.
2019. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%

Tény, hogy próbaidő alatt nincs védettség, de ugyanúgy vannak jogai a munkavállalónak, mint próbaidő nélkül. Pl, hogy ne rúgják ki azért, mert terhes. Ez hátrányos megkülönböztetés. Mintha valakit azért rúgnának ki, mert nő, fekete, stb.


El mehetsz pereskedni, ilyenkor a munkáltatónak kell bizonyítani, hogy nem azért rúgott ki, mert terhes vagy, hanem azért mert nem volt elégedett a mubkáddal, túl sokat voltál táppénzen, stb. Valami olyan okot kell találnia ami nem vonható összefüggésbe a terhességgel.


Keresd fel az Egyenlő bánásmód hatóságot.

Ingyenesen elmehetsz hozzájuk konzultálni, ha ők úgy látják, hogy nyerhető az ügy, akkor a saját maguknak fenntartott ügyvéd fogja vinni, és neked csak akkor kell kB 30.000 ftot fizetni, ha elveszítitek a pert.

2019. nov. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Igen, elmehet pereskedni, de az több év, illetve nem ingyen van. Plusz nem biztos, hogy meg is nyerné...

Így jártál. Csaladi+gyes lesz.

2019. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha a szülés előtt igényelsz munkanélkülit, onnan mehetsz csedre. Alacsony összege lesz, de több, mint a semmi.
2019. nov. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

"Ez hátrányos megkülönböztetés. Mintha valakit azért rúgnának ki, mert nő, fekete, stb"


Nem egészen, ugyanis arról, hogy valaki feketének született vagy nő vagy férfi, arról nem tehet, ellenben a terhes nő nagyon is tehet arról, hogy terhes... Feltételezem senki nem tartott fegyvert a fejéhez, hogy márpedig próbaidő alatt csináltassa fel magát. Minek kéne a munkáltatónak egy olyan munkavállaló, aki épp hogy néhány hónap munka után évekre lelép babazni?? A munkáltatónak is fix, megbízható, hosszútávú munkavállalóra van szüksége, nem olyanra mint amilyen a kérdező is. Próbaidő alatt bármikor fel lehet mondani a dolgozónak, bármiféle indok nélkül. Pereskedni meg nyugodtan lehet menni minden biszem-b*aszom hülyeséggel, csak egyáltalán semmi garancia arra, hogy meg is nyeri, hosszadalmas procedúra, továbbá nincs ingyen sem. A munkáltató meg ha nagyon akar, seperc alatt talál okot, ennyi.

2019. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%

Sok okoskodó.

Kérdező: De igenis. Indítsd el a megfelelő eljárást ezügyben ha nem akarsz 3 évig gyesből tengödni a gyermekkel.

Hiába hiszitek, hogy nem így van, a munkaltatónak próbaidő alatt is bizonyítania kell azt, hogy NEM a terhességre való tekintettel mondott fel neki azonnali hatállyal, és azért ez nehéz, ha se egy emaul, vagy visszajelzés nem volt azzal kapcsolatban hogy nem megfelelő a munkavégzése.

3 hónapja olvastam egy munkaügyi bírósági ítéletet, ahol részletesen le volt írva az ügy, szintén próbaidős kismamát tettek ki a próbaidő lejárta előtt. Ott az ítélet a munkaviszony helyreállítása volt és ha jól emlékszem meg kártérítés is.

Megkeresem kérdező, olvasd végig bár hosszú, de lényeges az egész.

Aztán igenis magatokért indítsd el az eljárást.

2019. nov. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!