Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség miatt azonnali táppénzre küldtek, és próbaidő alatt kirúgtak a munkahelyemről. Most egy fillér jövedelmem nincs-sehonnan. Akárhova megyek segítségért, támogatásért sehol nincs segítség! Most mi lesz?

Figyelt kérdés
Tényleg veszélyeztetett terhesként ezeken kell végig mennem? Semmi támogatás? Pusztuljak éhen, legyek földönfutó, vagy mi? Ez Magyarország?
2012. márc. 30. 11:48
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
És tényleg ezt a megaláztatást érdemli 1 nő,csak azért meg terhes?!Hova jutunk???Semmi nem védi a terhes kismamákat??
2012. márc. 30. 11:50
 2/31 anonim ***** válasza:
52%
Üdv itthon :(
2012. márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidős voltál és teherbe estél? És még a próbaidő alatt kirúgtak? Hát.... Én itt Mo. már semmi nem csodálkozom....
2012. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
1 hetem volt még hátra a próbaidőből...de gyorsan még előtte kirúgtak.Itt Magyaroszágon SEMMI nem védi a kismamákat!!!SEMMI!!!!!!!!!Dögöljön meg,mi???És akkor mindenki azt mondja,hogy nyugodjak meg ne idegeskedjek,mert az árt a babának...a kérdésem a következő: az nem fog ártani a babának,ha nem lesz mit ennem???!!!!
2012. márc. 30. 12:01
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek. De a véleményem azért elmondanám.

Próbaidősen bejelenteni, hogy terhes vagy... háát... az Én munkahelyemen sem örültek volna túlzottan. Szinte még ott sem dolgoztál, máris "otthagytad" őket. Kirúgni nem kellett volna, de azért Én ezen sem csodálkoznék. Felvettek, dolgoztál pár hetet, majd eljöttél. Fel kell venniük helyetted valakit, plusz neked táppénzt fizetni.... egyszerűbbnek gondolták ha kirúgnak, mert próbaidő alatt ezt megtehetik simán...


Nem egyszerű a helyzeted, de gondolom van párod, van a gyereknek apja, családod... szóval éhen nem fogsz halni gondolom....

2012. márc. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem jelentettem be,hogy terhes vagyok,de a táppénzes papíromat le kellett adnom,azon meg rajta van a terhességet jelölő kód!És akkor sem gondolom hogy ezt érdemeltem volna csak azért,mert babát mertem vállalni!!!Nem is tudom hogy képzelem....mi??Nem pár hetet dolgoztam,hanem majdnem 3 hónapot (becsülettel,normálisan),és visszamnetem volna dolgozni,nem akartam egész terhesség alatt táppénzen maradni.A legszomorúbb az,hogy SEMMI nem védi a terhes kismamákat!!!!
2012. márc. 30. 12:12
 7/31 A kérdező kommentje:
Igen van férjem (a gyerek apja),aki minimálbérért dolgozik,és a fizetéséből vannak levonások,tehát abból kb. 20.000 ft marad! :(
2012. márc. 30. 12:14
 8/31 timszy25 ***** válasza:
65%

Én teljesen megértelek ugyanebben a helyzetben voltam.

Engem is próbaidő alatt rúgtak ki.Akkor voltam 7 hetes terhes.Próbáltam elhelyezkedni persze nem vettek fel sehova.

Hát ilyen Magyarország.

Te mennyi idős terhes vagy?

2012. márc. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
98%
Őszintén? Ha a párom mindennel együtt 20e ft-ot keresne Én nem mertem volna bevállalni a gyereket... Mert ugye ált. ha az ember terhes lesz egy idő után táppénzre kell menni...ami azt jelenti,hogy nem kapsz túlzottan nagy összeget készhez. Szóval nem tudok mit hozzátenni.
2012. márc. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Elöző vagyok.


Egyébként terhes vagyok Én is, 12hetes múltam.

Április végéig dolgozom (fönőkömmel közös megegyezés, mert ennyi idő alatt talál a helyemre egy másik embert). Azért ennyi munkát vállaltam csak, mert sok mászkálással, kocsikázással, számítógépezéssel, papírmunkával és idegeskedéssel jár a munkám.

Tisztában vagyok vele, hogy mennyi táppénzt fogok kapni.


Azért mertük bevállalni a babát, mert egyrészt a párom nem keres rosszul, másrészt az Én táppénzem is több mint a semmi.

2012. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!