Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha férjem megy gyed extrára,...

Ha férjem megy gyed extrára, kismama bérletet nem tudom elintézni magamnak? Vagy akkor csak ő tudja?

Figyelt kérdés
2019. dec. 10. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom most ez változott e, de 3 évvel ezelőtt a gyed folyósításáról kellett igazolást kérni. Vagyis ha nem te kapod a gyeder, nem igényelhetsz kismama bérletet.
2019. dec. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol élsz és máshol mik a szabályok, de gyanítom nagyjából mindenhol igazolni kell a jogosultságot, hiszen különben boldog-boldogtalan igényelné, ha bemondásra menne. A BKK kéri a határozatot és ha az nem a Te nevedre van kiállítva, akkor nem igényelheted, csak a férjed és mivel fényképes a buli még az sem játszik, hogy használod az övét. A BKK szabályozást itt találod, ha elolvasnád magad is: [link]

Élek a gyanúval, hogy az összes közlekedési társaság kéri a határozatot, egyébként mi alapján állítanák ki, odatolhatnám a szomszéd gyerekét is, hogy az enyém, adjanak bérletet, így igen, a rövid válasz a kérdésedre az, hogy nem igényelhetsz így kisgyerekes bérletet.

2019. dec. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Természetesen te nem tudod elintézni, hiszen csak gyakolatilag leszel kismama, az igazi kispapa az apuka lesz, neki járnak ezek. Ja és a TB-t is fizetned kell magad után. Szép is lenne, nem is tudom honnan szedted ezt a marhaságot.
2019. dec. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!