Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a véleményetek a babaváró...

Mi a véleményetek a babaváró támogatásról?

Figyelt kérdés
2019. dec. 31. 11:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
50%

Mi az, hogy a 3 gyerekesek nem adoznak? 3 gyerekem van (egy babavaro utan mar), es a bruttobol a kedvezmenyek utan meg 300.00-et vonnak le havonta. Esetleg, ha a csaladi potlekot is odaszamolod, akkor csak 260 ezret. (Es akkor meg a szuperbruttoban fizetett tobbi adorol ne is beszeljunk.)

Akkor pontosan mivel nem fizetek adot?


Amugy a babavaro tenyleg nem tul hatekony a celt tekintve, de ettol fuggetlenul a rola valo vitaban a hazugsagok terjesztese ugyanugy nem visz elore.

2019. dec. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
56%

Meg jo, hogy amirol beszelsz az egyreszt 4 vagy afolotti csaladokra erveny, masreszt csak az anyakra (ferfikent nem jatszik), valamint, hogy csak az SZJA-ra vonatkozik, ami most 4 gyerek utan az 1.200.000 bruttonal 48 ezer a kedvezmenyek utan, de igy is marad meg 220 ezer nem-SZJA levonas rajta.

Van olyan, amit jol tudsz vagy az osszes erved ilyen hazugsagon alapul?

2019. dec. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
82%
78%-os ne törd magad. Fogalma nincs az egész rendszerről, csak ontja magából a bődületes marhaságokat, de meggyőzni nem fogod tudni, mert ahhoz némi intelligencia is szükséges lenne a részéről.
2019. dec. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

"És nem, nem adóznak. 1-2 gyerekesek jelképes összeget, 3 gyerekesek semmit."


Jelképes... Hogyne! Bruttó 600-bol 201 menne az államhoz, de a két gyerekem miatt "csak" 161.

(De még 3 gyerekkel is fizetnék 102 ezret a közösbe.)


És mint látható én sem a gyerektelenektol veszem el! Csak a saját befizetésem kevesebb egy kicsivel.



Akik ténylegesen elvesznek azok a segélyen, közmunkán élők. De ők ugyanúgy tőlem is elvesznek.

2020. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
56%

Számoljunk egy picit. A párommal tegyük fel mindketten 5 éve dolgozunk. Jelenleg a bruttó bérünk mondjuk kerekítsünk, 30%-a adó. Ez azt jelenti, hogy most nagyjából 400 ezer forintot kifizetünk állam bácsinak ilyen olyan indokokkal havonta. Vagyis nem kifizetjük, hanem sosem látjuk.

Ha 5 évig minden hónapban ennyit tolunk a kasszába, az 24 millió forint. De oké... vegyük figyelembe, hogy én az elején még nem kerestem ennyit, legyen nagyon nagy lehúzással csak 15 millió, amiért az elmúlt 5 évben kvázi nem kaptunk semmit. A családunk egyszem nyugdíjasa alig kap egy kis nyugdíjkát, mi pedig ha évi egyszer benézünk a háziorvoshoz sokat mondok. Ha egyéb vizsgálatra van szükségünk, inkább kifizetjük a magánrendelést, gondolom nem kell ecsetelnem miért. Akkor én mi a búbánatra fizetem az adómat? Na mindegy, gondolkozzunk tovább.

Szóval nagyon rosszindulattal tettünk a kasszába 15 millió forintot ketten (és akkor a munkáltatónk által utánunk fizetett adót még nem számoltam), amiért az állam hajlandó hozzánk vágni legalább egy gyerekért cserébe 10 millió forint HITELT szinte kamatmentesen. Juhhéé! :D

Menjünk tovább. A pénzre tegyük fel éppen nincs szükségünk, ezért állampapírt veszünk belőle, hogy fizesse magát lényegében, amíg szükségünk nem lesz rá.

Mit csinált az állam? Azt mondta, hogy nesztek pénz, amit ha vagy olyan kedves, adj már vissza nekem használatra (adtam is meg nem is), cserébe eladósítod ugyan magad, de legalább nem inflálódik el a pénzed (HITELED!), egy darabig "fizeti a részleteit". Ha nem adod vissza nekem használatra, akkor pedig csak fizetgesd hitelként életed végéig gyökér, de a gyerekeket csak potyogtasd.

Megjegyzem 3 gyerek után engedik el a fennmaradó tartozást, de számoljuk már ki normál családba ikerszülések nélkül hány év alatt születik 3 gyerek? Mire megszületik a harmadik, már alig lesz tartozása annak a családnak ebből a 10 millióból, tehát megintcsak hatalmasat kaszálnak. De legalább lesz 3 gyerekük, akik majd elfotoszintetizálnak.

Szóval én nem látom azt a hú de nagyon jó világot és az óriási támogatást ebben. Jó lépésnek tartom, mert kamatmentes hitel lehet belőle, ami ráadásul szabad felhasználású, szóval olyan szempontból igenis elősegíti a gyermekvállalást, ha valakinek csak egy kis pénz hiányzott volna még a döntéshez. Persze ezt is csak felelősen átgondolva vegye fel egy pár, de jobb érzés, hogy valami kis előremozdulás történt legalább. Mi fel fogjuk venni... és be fogjuk fektetni, hogy később, gyerekekkel majd tudjunk olyan ingatlant venni, amiben kényelmesen elférünk mindannyian.

És ha már azt nézem, hogy mennyi pénzt tettünk a közösbe, akkor engedje már meg a jó isten, hogy potom pénzért két évig otthon maradhassak anyaként majd a babánkkal úgy, hogy lehetőleg ne kopjon fel az állunk. Így is hatalmas teher szerintem, amikor kvázi lefeleződik egy pár bevétele, ellenben kettő helyett már három éhes szájat kell etetni (vagy akár mégtöbbet).

2020. jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

"de számoljuk már ki normál családba ikerszülések nélkül hány év alatt születik 3 gyerek? Mire megszületik a harmadik, már alig lesz tartozása annak a családnak ebből a 10 millióból,"


3 évig nem kell fizetni ha születik gyerek. Szóval 12 hetes terhesen felveszed, 2-3 évente új baba és a full 10 milla tied, egy fillér befizetés nélkül.


Nem tudom ez miért olyan elképzelhetetlen?

2020. jan. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!