Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A 3 gyerek után igénybe tudom...

A 3 gyerek után igénybe tudom venni a családi adókedvezmény maximális összegét a GYED alatt is? Év közben módosítható az igénylő személye?

Figyelt kérdés
Nemsokára szülök. A 3.baba után már magzatkora óta igénylem az adókedvezményt, de most ugye új adóév van, új igenylolapot fogok beadni. Ha én igénylem, csak a CSED alatt vagyok jogosult a maximális összegre, vagy a GYED alatt is? A jövedelmem bruttó 650. Ha a GYED alatt, aminek összege ugye maximált, nem lennék rá jogosult, év közben tudjuk módosítani úgy, hogy a párom kérje a 3.baba után, én pedig az első 2 gyermekem után?
2020. jan. 13. 15:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy én csak idéntől nem dolgozom, így eddig nem tudtam, hogy hogy fog kijönni a matek. Eddig elég volt a három gyerekeshez a fizetésem.
2020. jan. 13. 15:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Bármikor módosítható, hogy osztjátok meg egymás között. Ha az apa sokat keres, akkor ő is igénybe veheti a teljes családi adókedvezményt, ami 99 ezer forint havonta.
2020. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A párom a 3.gyermekem apukája, így a másik kettőre úgy tudom, hogy ő nem veheti igénybe,.emiatt kellene megosztani.

Köszi!

2020. jan. 13. 16:05
 4/5 anonim ***** válasza:

A Gyedből nem fogod tudni a max 99.000-et igeéybe venni mert az maximalizálva van. Idén ez 225.400 ft bruttó. Ebből 15% SZJA és 10% nyugdíjjárulék jön le. Így ebből majd csak 56.350-et tudsz igénybe venni.

Csed nincs maximalizálva, így ennél a fizunál menni fog a max csk.

A párod a másik két gyerek után akiknek nem ő az apja akkor tudná igénybe venni ha házasok lennétek.

2020. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azok vagyunk :)
2020. jan. 13. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!