Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Három gyerek után járó adókedv...

Három gyerek után járó adókedvezményt hogy felezzük?

Figyelt kérdés

Se a férjem, de az én munkahelyemen nem tudnak (akarnak) segíteni, és abban se vagyok biztos, hogy idén mennyi adókedvezmény jár a 3 gyerek után.

Fele-fele elosztás esetén mennyit írjunk be? A bruttónk: 175 ezer és 220 ezer.



2018. jan. 17. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Miért kellene felezni?
2018. jan. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Mi is megosztjuk, férjem bruttója magasabb, mert én most tpn vagyok, így ő veszi igénybe 2 gyerekre, én 1gyerekre. Összeget az igénylőre nem írtunk.

Amúgy gyerekenként 33ezer

2018. jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát ha fele-fele, akkor az csak egyféle lehet, mert a 660ezernek akárhogy számolom, 330e a fele.


A férjed kérjen 470ezret, te 190ezret, ezt az összeget írjátok be.

2018. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2, csak nehogy valami agyhalott kincstári számfejtővel fuss össze, mert azok szentül meg vannak róla győződve, hogy hiába van három gyerek, ha kettőre kéred év közben, akkor csak a kétgyerekes összeg jár... Tragédia a színvonala néhány megyében a mákos számfejtésnek.
2018. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezért kell a lap tetején az összes gyereket feltünetetni, attól függetlenül, hogy mennyire veszed igénybe a kedvezményt.
2018. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5, hiába tünteted fel (könyvelő-adótanácsadó vagyok, tb-bérrel kezdtem). Nálunk van néhány agyhalott mákos, fent ott a három gyerek, ha azt írod be, kettő után kéred a kedvezményt, akkor csak a kétgyerekes összeget számfejtik addig, amíg rájuk nem borítod az asztalt (megtörtént tavaly és tavalyelőtt is, bölcsődei dolgozókkal). Tavaly a januári bérüknél egyáltalán nem vették figyelembe, hiába adtak le nyilatkozatot, mert nem érdekelte őket, hogy már nem kell a házastárs munkáltatójának tudomásul venni, nekik ha más nem, a hátoldalra kellett egy nyilatkozat kézzel írva meg egy pecsét. Elmebaj, amit néhány művel, hol tudatlanságból, hol meg szimpla bunkóságból. A kettő ötvözete meg csodákra képes.

Volt tavaly olyan bevallás, pedagógusnak, hogy nem sikerült két hónapban egyformán megoldani a családi kedvezményt, pedig nem módosított a nyilatkozaton...

2018. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na ez durva...
2018. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!