Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek megkapom a CSED-et...

Szerintetek megkapom a CSED-et, meg a GYED-et?

Figyelt kérdés
Koraszülött a babám. Ha időben született volna, akkor megkapnám a gyedet meg a csedet, így viszont pont az az 5 hét hiányzik, hogy meglegyen az egy év munkaviszony. Emiatt méltányossági kérelmet nyújtottunk be a munkahelyem segítségével. Viszont màr 3 hónapja folyik az egész, semmi infót nem adnak. Ha nem is kapom meg a csedet meg a gyedet, legalább a gyest visszamenőleg kiutalják majd a gyerek születésétől? És ha elfogadják a kérelmet, akkor visszamenőleg megkapok bármit is? Egyáltalán van rá esély, hogy megkapom?

2020. jan. 23. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Az az 5 hét elég sok idő, pontosan nem tudom így megkapod e, de érdemes e-mailben keresni őket ha ennyi idő után sem jelentkeznek.

Visszamenőleg meg fogod kapni, ez teljesen biztos, de hogy mit azt nem tudom.

2020. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindent vizsgálnak ilyenkor. Például számít, mennyi a havi bevételetek. Tudok olyanról, akinek csak pár nap hiányzott, de nem kapta meg, mert az apuka túl jól keresett.2
2020. jan. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 1 nap kiesés miatt nem kaptam meg anno a tgyást!

December 4én mondtam fel a munkahelyemen,5én voltam az új melóban tárgyaláson ,a papírom dec.6tól szólt.

Májusban szültem,szóval már várandósan váltottam.

Én ügyfélkapun adtam be minden papírt,az anyasági rá 5napra jött,kb 2 hét múlva az üzenet hogy biztosítás kiesés miatt elutasítva.

Méltányossági papírt bead..vártunk..üzenet elutasítva.

Augusztusban kaptam így először pénzt,visszamenőleg is.

De azt hiszem a gyest visszamenőleg 6 hóig kiküldik,szóval biztosan kapni fogod

2020. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 napom hiányzott az 1 évhez a nagynál. Nem kaptam meg méltányosságból sem. Szóval 5 hétnél nem hiszem, hogy megkapod.
2020. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. jan. 24. 01:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszoló, te nagyon el vagy tévedve. Nem azzal az egy nappal buktad el, ugyanis a 365 napos biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie. A CSED-nek a szülés pillanatában érvényben lévő biztosítási viszonyod az alapja, az alapján számolnak. A te májusi szülésed esetében a CSED-hez legkésőbb novemberben el kellett volna kezdened dolgozni az új munkahelyeden.
2020. jún. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!