Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ez működhet így? Mennyi pénzt...

Ez működhet így? Mennyi pénzt kapnék?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyeden vagyok és tervezünk harmadik babát. Lehet-e olyat csinálni, hogy ha teherbe esek, visszamegyek dolgozni (a babáról nem szólok) és ugye először a felgyűlt szabikat veszem ki. Majd mielőtt ténylegesen dolgozni kezdenék, szólnék hogy terhes vagyok és táppénzre megyek ( veszélyeztetettség miatt amúgy sem dolgozhattam egyikkel sem, már első perctől). Ez így lehetséges? Járna táppénz, akkor is ha lényegében nem is dolgoztam?

A másik fele, hogy amíg itthon voltam, jelentősen nőttek az órabérek. Ugye az új szerződést akkor kapom meg, amikor szólok, hogy megyek vissza. Szóval onnantól magasabb bérben lennék. A táppénz alapja akkor már az lenne? Gyedem gondolom ugyanannyi lenne mint most.


2020. febr. 14. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdésed első felére, egyértelműen igen a válasz. Ha korrekt a munkahelyed, akkor szólhatsz is, hogy valójában nem jössz vissza dolgozni. Nem kell az összes szabid elhasznalni, már a második naptól mehetsz táppénzre, így egszerre táppénzt és gyedet is kapsz.


A kérdés második felére nem tudom a választ

2020. febr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én még éppen gyeden voltam, mikor született a kisebbik. Nem voltam előtte táppénzen, szabadságokkal se foglalkoztam. A kicsivel így is magasabb összegű csedet és gyedet kaptam. Gondolom automatikusan a megemelt órabérekkel számoltak. Nem az adókedvezmény miatt volt növekedés, mert azt a férjem érvényesíti.
2020. febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második babámat várom. Jelenleg gyeden az elsővel. Papíron kértem a főnökömtol a fizetés nélküli szabadságom megszüntetését, egy napot kivettem és másnap táppénzre mentem. Ténylegesen én sem mentem vissza.

A tappennzt és minden mást is az új orabereddel számítják, nekem is több mint az elsővel volt mert nőtt a minimálbér.

2020. febr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én véletlenül csináltam így. Szóltam, hogy visszamennék dolgozni, rá egy hétre kiderült jön a kistesó. nálam úgy volt hogy azt mondta a főnök, hogy a szabi lejárta előtt egy héttel menjek be és megbeszéljük, hogy milyen pozícióban tudnék dolgozni ( amiben voltam nem volt opció visszamenni) de mivel szóltam, hogy megint terhes vagyok így a régi fizumat hagyták meg, azzal menten táppénzre.
2020. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!