Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lehet a csed, majd a...

Mennyi lehet a csed, majd a gyed összege?

Figyelt kérdés
Már egy ideje szülésin vagyok, 130 nettó körül kapok azóta, az alap bérem (tavaly) bruttó 250e Ft volt, de átlagosan bruttó 350e körül kaptam a teljesítmény miatt.

2020. febr. 14. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy szülésin vagy? A szülési szabadság idejére kapod a csedet, azt meg írod, hogy mennyit kapsz. Vagy mi a kérdés?
2020. febr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most táppénzen vagyok ami a fizetés 60%-a,130000 Ft, a csed nem a szülés után fél évig jár, és utána a gyed?
2020. febr. 14. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azt írjad, hogy táppènz. A szülèsi, az más. A csed-et szokták más nèven szülèsi szabadságnak hívni.

Amúgy meg a tènyleges bruttó átlagbèredből fogják számolni a járandóságokat.

2020. febr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A tényleges bruttód 70%-a a bruttó csed, ebből 15%-ot vonnak. A bruttó gyed ugyanez, csak abból 25%-ot vonnak. Nézz utána, mert utóbbinak van maximuma, lehet, hogy te már túllépnéd.
2020. febr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de akkor majd a szülés után az átlag vagy az alap bérből számítják ezeket, olvastam több helyen több mindent már... Mert azért nem lenne mindegy...
2020. febr. 14. 23:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Írtuk, hogy a TÈNYLEGES bruttódból fogják számolni, tehát ami alapján adót ès járulèkokat vontak. Az pedig nem az alap bèred... Szóval a 350e körüli átlagbèredből.

Viszont a gyed maximálva van, abból várhatóan a maximumot fogod kapni, a csend több lesz.

2020. febr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a gyed majd 169e Ft lesz,mivel maximalizálva van
2020. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!