Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan és kinek érdemes így...

Hogyan és kinek érdemes így kérni az adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhessként táppénzen vagyok jelenleg. Adókedvezményt egy összegben jövőre terveztük visszaigényleni. Teljesen mindegy hogy év közben vagy egyösszegben kérem vissza? Nekem nagyobb a bruttóm így jobb ha én igénylem? Köszönöm
2020. febr. 26. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
1 gyereknél tökmindegy.
2020. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hány gyerek van.
2020. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor számít, hogy év közben vagy utólag igényled vissza, ha mondjuk egyik hónapban annyira kevés a táppénz, hogy nem tudod kihasználni. Ha minden hónapban ki tudod használni, akkor mindegy, hgy mikor kapod vissza, az összeg ugyanaz.

Nem írod, hány gyerek van, egynél tökmindegy, melyikőtök igényli. A minimálbérből is vonnak 50+ ezer adót meg járulékot, egy gyereknél pedig 10 ezer jár.

2020. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Év közben annyival jobb, hogy az a pénz már neked dolgozik. Reálértékben kevesebbet kapsz ha egyben kéred.
2020. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Első gyerek és én már úgy néz ki végig táppénzen leszek
2020. febr. 26. 13:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, ha nem vagytok házasok, magzat után eleve csak te kerheted. Amúgy visszaigénylésnél teljesen mindegy.
2020. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!